صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: خراب کاری ها و مهندسی های مکانیکی

صاحب سایت
    یه بنده خدایی آمد که در خدمتش باشیم بعد این محافظ طبقش خیلی در محیط بیرونی خودش خوردگی داشت و ساییده شده بود......

به طرف گفتیم برادر چرا محافظ طبقت اینقدر مجعد و موج دار و ساییده شده چی کارش کردی مگه ؟؟ حتی نقاطی از محافظ که پشت قامه بود هم دارای خوردگی و ساییدگی بود گفتین اقا جان این جا رو دیگه چی کارش کردی پشت قامه رو چچوری کوبوندی تو سنگ و صخرات ؟ قامه اصلا نمی زاره که اون قسمت به سنگ و زمین و این ها برخورد داشته باشه که ؟؟

بعد گفت این محافظ طبق نبوده

گفتیم چی بوده پس گفت همون طبق 3 بوده دندونه هاش رو با دستگاه تراش تراشیدم که بدون دندونه بشه............

ما هم ............... به ترتیب در درون خود به این شکل های مختلف الجهت در امدیم

اول به طرف گفتیم قبل از این که از شما برادر سوال کنم که دلیلت برای این کار چی بوده یه لیوان اب به من بده که من به اعصابم مسلط باشم نزنم اینجا ناکارت کنم کار دست خودم بدم

بعدش با آرامش خیلی آروم و آهسته و شمرده شمرده به من بگو دلیلت برا این کار چی بوده .......

فرمودند که : خب محافظ طبق می خواستم که دیدم گرونه دستگاه تراش هم توی کارگاه بوده دم دست گفتم دندونه های همین طبق 3 رو بتراشیم که بشه محافظ طبق...........
    عرض کردیم که :با وجود این هوش و استعداد سرشار....برادر من پیشنهاداتی به شما دارم که اگر به اونها جامعه عمل بپوشانید حتما خود Elon Musk میاد ایران دم در خونتون برای همکاری تو شرکت Tesla و Space X از شما دعوت به همکاری می کنه باور کن اقا جان...........

خب اره هم اگر دم دست بود تو اون کارگاه چرا شما تنه خود را از وسط به دو نیم نکردی ؟؟؟

اینجوری تنه ات هم سبک تر میشه و هم تمیز کردن داخل لوله های تنه هم راحت تر می تونی شستشو بدی

یا اگر بتونی پوسته دوشاخت رو اره کنی یک کمی بین اش باز بشه هوا اون تو می چرخه و هوای داخلش عوض میشه

نعلی دوشاخ رو هم اگر کلا اره کنید بزارید کنار هم خیلی دوشاخ شیک تر میشه شبیه دوشاخ های معکوس بدون نعلی می شه

(لینک دوشاخ های معکوس)

هم زیر کاسه نمد ها رو هم دست رسی راحت و اسان پیدا می کنید که بتونید اون زیر رو هم تمیز کاری کنید

بعد یکی از پیچ های نگه دارنده سینی این شخص شادروان هم افتاده بوده و طرف اینجوری با مهره اون رو جایگزین کرده بوده

و به ایشان عرض کردیم که خب برادر ان وقت شما چجوری روی طبق 1 می ری ؟
    فرمود که نمی رم خب ؟

گفتم که شما طبق 3 رو که اونجوری گند زدی توش طبق 1 هم این جوری اون وقت فقط با طبق 2 هستی مشکلی نداری ؟

فرمود که :

گفتم خدمت ایشان من واقعا به درجه خلاصی و اخلاص مغزی و روح و روان شما قبطه می خورم واقعا من اگر درجه خلاصی و اخلاص مغزم اندازه شما بود به قران مجید الان چهره ام 20 سال جوان تر به نظر می رسید

و این رو هم به شما جوانان عزیز بگویم که اگر همه آحاد ملت در همه عرصه های صنعتی و اقتصادی به همین منوال شاد مغز و راحت روان و مخلص باشند به دا قسم عامریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند

ویرایش توسط SABER_MTB : 27th June 2020 در ساعت

صاحب سایت
    یه نفری پست گذاشته که مراقب روغن های تقلبی شیمانو باشید که تو پاچتون نره و باعث خرابی ترمز ها و قطعاتتون نشه............

بعد یه دکتری تو کامنت ها نبشته که....................دیگه خودتون بخونید............چی نبشته رو..............

می خواستم اول توضیح بنویسم و که چرا نمی شه اون روغن و این ها و در مورد خواص شیمیاییشون................ولی دیدم که بحث و بررسی و میز گرد فنی مهندسی بی فایده است..................

در این جا هاراگیری بر هر انسان مومن و موحد و خداجویی واجب کفایی می شود بدین صورت که اول نیت کرده..................

سپس شمشیر سامورایی را بر لوزالمعده خویش تن فروگزاری نماید..........و دعوت حق لا لبیک گویید

ویرایش توسط SABER_MTB : 7th April 2022 در ساعت

صاحب سایت
    این چرخ رو یه روزی بود بود قبول کردیم ؟ کارشو ؟ نه........از این مواردی بود که قرار بود یه دوستی چرخ خودشو بیاره یهو گفت ععع این هم چرخ دوستمه........فقط یه صدای ریز میده..........این هم یه نگاهی بکنید ..............

و ما هر چی می گیم اقا ............برادر من هر چی این چرخ های که قبلا دیگران روش کار کردن ده برابر چرخی که من خودم کارشو کرده باشم زمان و وقت می بره متوجه که نمی شن که.........

حالا زمان و وقت رو شاید می تونستم یه جروی جور کنم.................* می تونستم.........یعنی قبلا می تونستم الان عمرنات پتاسیم نمی تونم..................اون موقع هم که می تونستم از استراحت و زندگی و خواب و خوراک و همه چی خودم می زدم............تفریح هم که اصلا محلی از اعراب نداشت......................همین که زنده بودیم نمی مردیم تفریح محسوب می شد ..........

و به لطف و صُنع خدایی اخرین چرخی بود که از این دست و قبیل دیگه هرگز قبول کردیم..........

کاری به این که دوشاخش چه بلایی سرش امده بود...............یا توپی هاش و این ها نداریم فقط یه مورد.........................پیچ کمک عقبش...............

دوشاخ ایشون قسمتی که توپی قرار می گیره به قدری ساییده شده بود و گود افتاده بود که دیگه اصلا ضامن رو هر چی سفت می کردی اصلا سفت نمی شد..............

مهره ضامن رو تا انتهای هم می بردی داخل باز شل بود ضامن...................چون دوشاخ نزدیک 5 میل شاید هم بیشتر شایده شده بود رفته بود داخل *قریب 5 میل از
    هر دو طرف.....هر طرفی بیش از 2 میل..................

حالا فقط در مورد یه پیچش بنویسم خدمت دوستان که.......

خود کمک عقب نه ها..........اون هم خودش یه داستان جدایی داشت که اونو اصلا ترجیح دادم دست نزنم گفتم به صاحب دوچرخه من اصلا واقعا اعصاب دست زدن بهشو ندارم............هستند دوستانی که یه پولی می گیرند یه وری می رن بعد از چند ماه هم که دوباره خراب شد می گن من نبودم دستم بود حاجی تقصیر اچارم بود..............

اینجا فقط می خام در مورد فقط پیج کمک عقب بنویسم..................فقط پیچ خالی...........

اول که پیچش رو برداشته بودن کی بر داشته بوده هم من نمی دونم کی بوده.......................

به جاش پیچ کابینت گذاشته بودن...............

اون بالاییه دست راستیه پیچ اصلی بوده این یکی که گذاشته بودن پیچ کابینت بوده...............

بعد هم یک واشر مخصوص داشته تنه ایشون که پیچ که پشتش مخروطی هست ( پیچ خرینه ) تو عکس مشخصه که توش بشینه............

اون واشر های خاص رو که معکوس و مادگی همون حالت مخروطی پشت پیچ بود رو........... براش پیچونده بودن و بلند کرده بودن.............!!!!

و به غیز از این که پیچ رو نگه می داره با تغییر جهت این واشر از جلوی پیچ به عقب اون...............و بر عکس باعث تغییر زاویه بندی ( Geometry ) کل دوچرخه هم میشه............

حالا اون واشر مخصوص که نبود که هیچ........خود پیچ هم قطرش کمتر از پیچ فابریک تنه بود و کامل با هر بازی تو جاش لق لق می زد...... .........و پشت اون پیچ کابینت هم که خودش تخت و صاف بود..................و اصلا مخروطی نبود................

و باعث شده بود خود تنه..............داغون شه تو ناحیه نصب پیچ......................

به همین زیبایی به همین خوشمزگی...............پودر کیک ممد اوغلو..............

حالا تا بری بدی پیچ رو بتراشند............و داخلش رو با دستگاه اسپارک به شکل آلن در بیارند........قبلا توضیح دادم که چرا شکل 6 ضلعی الن سر پیچ رو هرگز با خود دستگاه تراش نباید در آورد.............و ساخت.............

برو حالا سه بار تا تراشکاری یک بار برا تحویل نقشه یک بار برا گرفتن ایرادات کار و بار اخر هم برا گرفتن کار و دوباره یه بار دیگه برا کارگاه اسپارک زنی و برا در اوردن شکل آلن و اوووووووهههههه

بعد می گن چی ؟؟؟؟ مگه چیه که کار دست خورده دیگران رو قبول نمی کنی ............بابا یه دونه پیچ نمی تونن مثل ادم ببندن چی می گی شما ؟؟؟

با چه کسی تو کارداری عمو اغلو..................اَدَ........

بعد هم می گن که چی بابا یه صدای ریز می ده این و یه نگاه بکن......................فقط سر همون پیچه اندازه چند روز الاف بودیم ؟؟؟ سر جمعش به اندازه یک روز ونیم کاری کامل وقت گذاشتیم.......برا همون فقط................

بعد آیا ما می تونیم برا اون پیچ به اندازه ایی که وقت گذاشتیم اجرت وقت گذاشتن و زمان گذاشتن رو دریافت کنیم ؟؟؟ توجه به مطلب داریید یا توجهه مطلب ندارید ؟؟؟؟

والا با اون نوناتون.............

کسی دیگه گند می زنه و و خراب کاری بالا می اره .................بعد ما باید جمعش کنیم گند کاری دیگران رو ..............

باقی این چرخ ها و قطعاتی که توسط دیگر مهندسین عزیز ادرار شده بهش هم همینه.............. ایا من به اون اندازه ای که وقت ازم می گیره و زمان و انرژی روش می زاریم اجرت و دست مزد دریافت کنیم ؟؟؟؟

شما فرض کن مثلا به اندازه مثلا یک میلیون تومن از کار خودمون می افتیم یعنی مثلا و به طور مثال اندازه یک میلیون تومن روش وقت و انرژی می زاریم ولی نهایت نهایت چیزی که به عنوان اجرت خودم می تونم بگیرم * به غیر از پول تراشکار و قطعه ساز و اینها..........نهایتش می تونه 200-300 تومن باشه............. خب عقل سلیم می گه دلیل منطقی و عقلانی وجود نداره برا قبول این کار ها دیگه...............!!!

وقتی نمی تونیم پس دلیلی هم نداره برا ما دیگه انجام دادنش و قبول کردنش...........

بله یه زمانی بود ............شاید هم وقتش رو داشتیم و هم اعصاب و حوصلش رو الان که هیچ کدومو دیگه نداریم...................
    یا این که مثلا کرم و بیماری این رو داشتیم که این چیز ها رو درست کنیم و تجربه کسب کنیم..... ............حتما و از توش چهار تا مقاله در بیاد برا نوشتن و خلاصه سرمون درد می کرد برا این جور درد سر ها...........

الان که دیگه سر درد های زندگی خودمون رو اندازه کافی و وافی و و کافی میکس و این ها داریم بسه دیگه...........................و متاسفانه دیگه هیچ کدوم از دلایل غیر مادی دیگه مصداق نداره برامون..................فقط می مونه دلیل اقتصادی..........اون هم که وجود نداشته باشه و منتفی باشه خب دیگه................وارطان اوغلو و شرکا بینَ هُما ..............و المستشهدیَن..............

و از طرفی و از طرفی هم قبلنا بابا درامد هامون به نسبت هزینه هامون طوری بود که در طول یک ماه اگر 3-4 روز هم اینجوری می شد مشکلی بوجود نمی آمد..........و مسئله ایی خاصی نبود.........اتفاقی نمی افتاد...............

ولی الان با این وضعیت هزنیه ها و در آمد ها خب اگر در طول یک ماه بخاد 3-4 تا ازا ین ها به پشت من بخوره ته ماه اصلا حساب و کتاب اون ماهمون با هم جور در نمی اد...........

به قران مجیدنیا................

تازه این مورد خود صاحب دوچرخه خیلی ادم خوب و انسانی بود ...............هیچ مشکلی نه با ما داشت و نه ما با او...............

یکی دیگه از دوستانی که چرخ ترکیده منهدم شده برام اورده بود سال 98 بود یا 97 یادم نیست ..........

ببین پیشونی چرخ کاسه دوشاخ توش لق می زد و هر کاری می کردیم درست نمی شد.......................بعد از چند روز الافی........و برسی همه چیز فهیمدیم که پیشونی بیضی شده..............

یعنی به لحاظ طولی گشاد شده ولی به لحاظ عرضی نه...............

حالا چرا ؟؟؟؟

چون صاحاب قبلیش باهاش این کار ها رو می کرده...............* این همون دوچرخه است .........

بعد شارژئونش هم از 2 جا شکسته بود و جوش داده بود و روش رو صاف کرده بود با سنگ فرز و این چرت و پرت ها و روش رو هم رنگ زده بود من ببین یک روز .............می گم یک روز نه که خیلی طولانی چند ساعت ها نه...................

یک روز کامل ........سر اون بودم که ببینم این چرا تنظیم نمی شه دنده اش ..................آقا گوشواره رو بر دار صاف کن............

بعد بردار مغزی توپی رو باز کن که ببنیم آیا مغزی تو جاش لق می زنه خودرو درست نگه نمی داره که این تنظیم نمی شه..............

بعد بر دار ....کل شارژئون رو بپاش پایین ببین چشه.................

قرقره ها رو نگاه کن....................

اووووه تا متوجه شدیم که بابا این شارژئونش از 2 جای مختلف پاروییش ترکیده و روش رو بتونه کاری کردن.................

مَفصل شارژئونش هم معلوم نیست با چکش قلم باز کرده بودن یا با دندون با اچار شلاقی................... از اون جا هم یه لقی........شدیدی داشت ........

این درست نمی شه که دیگه ................و اون جا هم یک روز کامل رفت سر اون چند روز هم سر ..............کاسه دوشاخش....................چندین روز هم سر دوشاخش..................

واییی وای دوشاخش رو داستانش رو جدا نوشتم می زارم لینکشو تو پاورقی...............دوشاخش اصلا دیوانه کرد ما رو..............

بعد من هر چی می گم اقا دوستان و عزیزانی حرفه ایی رکاب می زنند ..........هر روز...............روزی چند ساعت با فشار شدید.................

چی؟؟ اها حواسم نبود این رو نباید می نبشتم چون حوصله و اعصاب.......................... شنیدن برخی حرف ها رو ................. ندارم................

اخر اخر این چرخ ها می دونی چی میشه ؟؟؟؟؟ بعد از این که این همه الاف می شم و اعصابم به اضمحلال می ره............؟؟؟ و وقتم گرفته می شه ؟؟؟

اخر میشه طلب کاری ............و بهم می گن اقا الافمون کردی..............و این همه طول کشید چرا درست نشد.................!!!

من هم میگم خب بابا دوست داری دروغ بشنوی چرا میای پیش من خب برو ازت یه پولی می گیرند یه تف برات می زنن و بقیش هم که نمی خاد بگم دیگه......

این مطلب پایین رو صاحاب همون چرخی که یک دونه پیچ سالم نداشت توش ..............برا من نوشته بود ..............

می خام بهت بگم با چه جانوران باید تا می کردیم و سر می کردیم............. که جوری و به چه نحوی برا ما نقشه می کشیدن و فکر و ذکرشون آسیب رسوندن و ضرر زدن بود
    و اخرش هم هیچی...........یک ریال که به ما پرداخت نکرد که هیچ............برا بسته بندی لگن خاصره اش * همونی که خودش بهش می گفت دوچرخه.........بهش گفتم اقا هزینه بسته بندی دوچرخت رو خودت بده دیگه من که الان چند هفته الاف این دوچرخه زیبای شما بودیم هیچ چیش هم که درست نشد............

درست نشد هم من دارم می گم درست نشد پول نگرفتم از شما دوستانی دیگه ایی اگر بودن دست نزده ازت پول می گرفتن شما هم هم سریع می دادی بهشون.......

بعد می گفت نه می خایی از من پول اضافه بگیری............مثلا بهش گفته بودم فرضا میشه 40 تومن هزنیه بسته بندی دوچرخت............می گفت نه دو تا پلاستیک من خودم می خواستم بفرستم گرفتم کلا شد 17 تومن می خایی از من پول اضافی بگیری............

بعد بهش گفتیم ما که اون چرخی که 1 ریال هم نمی ارزه و یک جای سالم توش نیست رو کردن تو پاچت 30 میلون تومن * سال 97 اونو نمی گی پول اضافه ما می گیم پول بسته بندی چرختو بده میگی پول اضافه...............

و بهش فَشار امد و گفت اصلا نمی خاد بسته بندی کنی ......................

گفتیم بهش برادر من آسیب می بینه ها............... گفت نه هیچیش نمی شه..................

گفتیم باز پس آسیب دید به من ربطی نداره ها............

از قضا رسید چرخش هم و دو تا خط افتاده بود رو بدنه........................و شاکی شده بود..................و رفتیم اسکرین شات همون جایی که بهش گفته بودم اقا خودت گفتی بسته بندی نکن رو نشونش بدیم دیدیم بر داشته پاک کرده چت ها رو..................لاشخور...........

اونجا بود که فهمیدیم این ها.....................با نقشه و قصد و غرض قبلی این کار ها رو می کنن...........از اول بر نامه دارند..............بیان برا ازار و اذیت.........و کرم ریختن .........می گم یه سری ها ذاتشون خرابه.....................انسان نیستند...............میگی نه.................ما مردم خوبی داریم....................!!!!!!

تازه من براش نشسته بودم کلی توضیح داده بودم که الاغ.............گوساله............من برا بسته بندی مثل شمای اوشگول نمی رم هر پلاستیک و چسبی دیدیم بخرم..........

هم هزنیه می کنم و هم وقت می زارم می رم دونه دونه وسایل بسته بندیم رو هم از بهترین مواد درجه یک می گیرم که احتمال آسیب به اجناس کمترین حالت ممکن برسه........بعد به اون الاغ می گفتیم اقا مثلا 40 تومن می شه پول این مواد بسته بندیت فقط..............* 1 ساعت تا 1.5 ساعت وقتی هم که می زاریم.................برا درست و اصولی بستنش هم هیچ............می گفت نه من پلاستیک گرفتم کلا شده 17 تومن.................

در مورد مواد و وسایل بسته بندی هم تو پا ورقی لینک گذاشتم......................کسی دوست داشت بخونه گرچه الان...............هیچ کدوم اونهایی که اونجا نشون دادم و توضیح دادم دیگه اصلیش و اصلش نیست و همشون به لطف مسئولین خدمت گذار....................تقلبیش فقط وارد میشه...........

در اخر هم از اون همکارمون هم که این چرخ رو داده بود به این بنده خدا کمال تشکر و قدردانی را دارم چون به نظرم خوب کاری کرده بود و این یارو حقش همین بوده .............و لیاقتش در همین حد بوده................

خلاصه و مخلص کلوم چیه ؟؟؟؟؟

اینه که خدمت اون دسته عزیزانی که میگن بقیه چجوری دارند مگه کار میکنن تو می گی نمی شه دیگه کار کرد...........

مگه من بخام به جای درست کردن پیچ برم یه پیچ کابینت استفاده کنم تو چرخ ملت و بعد هم تنه طرف داغون شه..................مگه کاری داره پول در اوردن ؟؟؟؟

یا مگه چرخی که جاش تو زباله دونیه و همه جاش یا بتونه خورده یا جوش دادن یا هرز شده رو بخام بفروشم یه قیمت گزاف مگه کاری داره پول در اوردن ؟؟؟؟؟
    و صد ها نمونه دیگه ازاین گند کاری ها و خراب کاریها.....................تا سابق بر این خودم می شستم اعصاب و وقت و حوصلم و میزاشتم پاش برا درست کردنش........

و اونهایی هم که نمی دیدن ما چقدر پیرمون سر همون چیز های کوچیک در میامد می گفتن بابا مگه چی کار کردی ........................

خلاصه ببین پول هایی که خوردن نداره......آخه پول در اوردن داریم تا پول در اوردن..............

لقمه ایی که خوردن نداره....................رو بخوری هم اولا می زنه معده و روده ات رو وحالت رو خراب می کنه................اگر هم درد حال بدیش رو حس نکردی........ چون خوابی حالیت نیست.............

بیدار که شدی .............حال بدیش رو یهو می فهمی...................اون موقع یهو می زنه تو صورتت این حال بد.................تجمیع یافته.........

بعد اونجا با لقد میکشند بیرون از حلقومت......................

اونجور لقمه ها رو از اول چرا آدم بخوره....................اصلا ...؟؟؟؟

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

(( لینک دوشاخ اون یارو دوست عزیزمون ))

(( در مورد بسته بندی ))
    ویرایش توسط SABER_MTB : 21st December 2023 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)