هر سال فروردین ماه مسابقات و نمایشگاه غظیم Sea Otter تو کالیفرنیا بر گزار می شه که از اون تجمع های عظیمه.......کلی آدم از اروپا و استرالیا و جنوب شرقی اسیا و تمام آمریکای شمالی می ریزند اونجا.......همه یل های دوچرخه کوهستان و تمام تولید کنندگان کوچیک و بزرگ همه جمع می شن....

اصلش که در اواسط دهه 90 شروع شده بود فقط یک سری مسابقات ایالتی بود برای کالیفرنیا... و تا حالا هم حالت قدیمی مسابقاتش رو حفظ کرده هنوز رقابت های Dual Salom توش برگزار می شه که دیگه جزو فسیل های رشتمونه.....Mountain Cross که عمرا فکر نکنم کسی تو ایران اسمش رو هم شنیده باشه.....و...

به خاطر همین هم لقب Classic رو بهش دادن ...بهش می گن Sea Otter Classic..... و از اوایل دهه 00 نمایشگاه جانبیش هم برپا شد که الان در واقعا برعکش شده مسابقات بهانه ایی است برای نمایشگاه.....

و صد آه و واویلا چه نمایشگاهی..........آدم هایی مثل من برن تو نمایشگاه عین این دختر هایی می مونند که می رن پاساژ گردی دنبال چرت و پرت.....انقدر توش لوازم و ایده های نو و جدید هست که تا شب اون تو ول پچرخی و اصلا نفهمی زمان کی گذشت........

یه چند نمونه از عجایب خلقت این بشر دوچرخه ساز رو اینجا براتون رو نمایی می کنم باقی هم تو اخبار Pink bike است......بگردین خودتون پیدا کنید....

شارژئون XTR برای 2012 که فعلا در حد تولیدات نمونه است.....و ویژگیش داشتن دمپینگ مغناطیسی برای قرقره بالایی است برای کاهش لق لق زدن تو سنگ لاخ ها و جاهای پر دست انداز مسیز..

و جالبیش هم اینه که می تونید دمپر رو روشن و خاموش کنید برای روانی حرکت پارویی.....

توپی هایی جدید برای خودرو های هفت تایی دان هیل......چون به فکرشون رسیده دیگه بیشتر از هفت تا زیادیه تو مسابه پس یادتون باشه از این به بعد بچه های دان هیل خواستین خودرو بخرین می رین گمرک می گیرین....( میدون رازی )

هواگیری ترمز کم بود سیستم دنده هم اضافه شد.....A-cross تو المان این سیستم هیدرولیک دنده رو داده بیرون ولی خیالتون راحت برای هر ستش باید سه میلیون بپردازین......پس حالا حالا ها این طرف ها نمی آد......2600 دلار که با حساب دلار 1150 تومنی می شه نزدیک سه تومن......

دسته دندش هم فقط یه اهرم داره ...هم بالا حرکت می کنه هم پایین..

غرفه صلواتی Sram....لوازم X3 ده تا صلوات..... Elexir CR .....صد تا......

گریپ بخاری دار.........بد نگذره........

سیستم دنده الکترونیکی بی سیم که دو ساله شیمانو داره برای کورسی تو رده Dura Ace می زنه امسال دسته دنده و اتصالات شارژئون برای کوهیتان هم داد بیرون......دسته دندش هم همی ندو تا دکمست....

فکرشو بکنید تو مسابقه طول موجتون با بغلی قاطی شده اون دنده عوض کنه خودروی شما عوض شه....!!!

اتصال هیدرولیک با قابلیت گردش 360 برای اونهایی که ترمزاشون روغنی است و می خان فرمون 360 بزنن هر چند بار که دلشون بخاد بدون اینکه شیلنگ بپیچه دور فرمون....

میز مچ اندازی Truvativ اا

تا حالا این همه چرخ مزخرف و حال به هم زن یه جا ندیده بودم........قدیما هر وقت اسم Intense می اومد دلم قنج می رفت الان یاد خاطرات بد می افتم.....

اه اه اه

ساخته دست خود حاج Ritchey فردی که الان 35 سابه داره لوازم دوچرخه تولید می کنه و اون قدیما همه رو تو کارگاهش دستی می ساخت......

سری های جدید manitou دیگه واقعا سرعت نو شدن مدل ها و پلتفرم ها به حدی رسیده که حتی وقتی دوستان اسم لوازم سه چهار سال پیش رو میارن باید آدم تو بایگانی مغزش بگرده دنبالشون.......

اب نبات شوکولات.......این ها رو نشون بچه های دوئل و BMX بدی ور می دارن می خورنش...

کربن 80 سانتی.....واقعا من یکی جرعت نمی کنم اینو ببند رو چرخم.....نهایت فرمون کربنی که دیدم 72 سانت بوده یهو بری رو 80 واقعا ترسناکه مثل سگ می شکنه با دندون می ری تو کرپی.....

از این تنه ها که طرف لوله اب های خونشون اضافه اومده بوده......

این هم همون میز بالاییه ولی اینجا نشانگر عدم تساوی حقوق زن و مرده....ببینید اون دو دستی هم نمی تونه اینو بخابونه......

این بر چسب رو هم ور دارین بزنین رو در ماشینتون که وقتی تنبل شدین یادتون بیاد تو انباری دوچرخه هم هست....