نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دو دوشاخ و یک مسئله مشترک

صاحب سایت

دو دوشاخ و یک مسئله مشترک

چندی پیش یک دوشاخ ما خریدیم از یک دوست گرامی و به دلیل اعتمادی که به وی داشتیم دیگه چک نکردیم و راستیشتش اصلا نگاه نکردیم

دوشاخ یک دوشاخ Rock Shox بود مدل SID اون روزی که دوشاخ رو خریداری کردیم بسیار در گیر بودیم و اصلا فرصت این که دوشاخ رو مورد بررسی قرار بدیم نبود تا چند روز بعد که کمی سرمون خلوت شد رفتیم رو دوشاخ دچار دقت کردگی شدیم دیدیم عععع لوله های دوشاخ رنگ استیل است یعنی آب کاری و Anodize لوله ها معمولیست

در صورتی که دوشاخ Rock Shox SID هرگز در هیچ کدام از مدل های خود و در هیچ سالی از تولید خود این مورد رو نداشته یعنی همیشه و در همه مدل هایی که تولید می شده از اول که تولید میشده حدودا سال 2001 تا الان که 2020 هستیم آب کاریو Anodize رنگی ( گاهی سیاه و گاهی اب کاری زیتونی ) داشته

این عکس بالا مربوط به مدل سال های 2017 به بعد

این عکس بالا مربوط به مدل های سال های بین 2011 الی 2014

این بالایی مربوط به مدل های 2006 الی 2009

و این یکی هم مربوط به مدل های حدود 2003/2004 اون سال ها

حتی مدل Reba که یک مدل پایینتر از مدل SID هست هم دقیقا همین طوره و هیمن مسئله توش رعایت شده

تماس گرفتیم با اون دوست گرامی که دوشاخ رو از ایشون خریداری کرده بودیم گفتیم برادر............اینجوریه قضیه.........

گفت پس چیه اون دوشاخ گفتیم والا از بنده سوال اگر می فرمایید بالاترین رده ایی که رنگ لوله ها و آب کاری اش استیل زنگ است میشه مدل Recon از برند Rock Shox

فرمودند که عععع

عرض کردیم بله.....
    یعنی ایشون دوشاخ Recon رو برچسب SID زده بودند و راهی درون پاچه های بنده کرده بودند........

بنده هم گفتیم برادر عیبی ندارد اون رو شما حدود 5 و خورده ایی با این جانب حساب فرمودین دوشاخ Recon حدودا 3 تومن است 2 و خورده ایی می ماند در حساب شما یادتان نرود فقط

ما هم رفتیم بر چسب های جعلی رو کندیم

و برچسب همون مدلی که بود و می باید روش خورده باشه رو سفارش دادیم تا بزنیم روش

بعد گذشت و رسیدیم به روزی که مشتری ایی برای این دوشاخ پیدا شد و این دوشاخ رو بستیم زیر چرخ مشتری

همون شب فقط کار دوچرخه مشتری که تا نزدیک های ساعت 2 شب طول کشید که هیچ چون او نهم توسط یه پروفوسور و مهندس دیگر مونتاژ شده بوده و ما مجبور شدیم کل چرخ رو از اول د مونتاژ کنیم و دوباره از اول همه چی رو مونتاژ کنیم

در مورد اون هم صحبت زیاده و بحث و حرف بسیار فقط فرصت شد چند جاشو ما عکس گرفتیم مثلا شما توجه به این عکس بفرمایید

اون پیچ نقره ایی رنگ که می بینید تهش هم رزوه داره پیچ تنظیم کشش سیم دسته دنده است یعنی کدام پیچ این پیچ در عکس پایین

داخل این پیچ تنظیم یه مغزی وجود داره که اون همونیه که شما تو عکس بالا تر دیدین که توی سوراخ عبور سیم از داخل تنه این بود

حالا این پیچ دسته دنده اونجا چی کار می کنه دقیقا ؟؟؟

زیر قسمت توپی ته برخی تنه ها یه قطعه پلاستیکی وجود داره که به صورت ریل است و انتهای روکش سیم دنده میاد اونجا و سیم که از اونجا به بعد بدون روکش است از داخل اون ریل سیم هدایت میشه

تو عکس زیر این ریل سیم مشخصه ** عکس زیر مربوط به این دوچرخه نیست و مربوط به یک مهندس خوشگل دیگر بوده که حتی نمی تونسته سیم رو از داخل اون ریل هدایت کنه نگاه کنید ابتدا سیم رو وارد ریل کرده بعد از وسط ریل دیگه سیم رو خارج کرده از روی خود تنه کشیده............

کار حالا ندرایم این چرخ اولیه که داشتیم راجع بهش صحبت می کردیم این ریل سیم رو نداشته اون خوشگل بابا اون منهدس مهندس ها..........چی کار کرده به جاش....... پیچ داخل پیچ تنظیم دسته دنه رو گذاشته اونجا که سیم دنده از داخل اون پیچ دچار هدایت شدگی بشه...........

خدا انشا الله همه سیم ها و همه مهندس ها و پرفسور ها رو هدایت کنه

باقی جاهای این چرخ هم به هیمن مقدار مصیبت بود..............دیگه الان فرصت و زمانی نیست باقی جاهایوش توضیح بدیم
    ضمن این که برخی قطعات دوچرخه رو هم دست دوم انداخته بود و به ما نگفته بود........بعد هم که بهش عنوان کردیم فرمودند که اقا ما که حرفی نزدیم در مورد این که دست دومه یا آک بند نگفتین آک بنده که اقا صابر..............و تزو دکترین این دوست گرامی این بود که اقا قیمت خیلی خوبی به شما دادیم با اون قیمت فلان هم نمی دن

ما هم عرض کردیم اقای فلانی..............وقتی فروشندذه ایی در مورد اک بند نبودن یا بودن جنسی صحبتی نمی کنه............معنیش اینه که برادر آکبنده.

اگر اکبند نباشه یا برخی قطعاتش آک بند نباشه.... باید عنوان بشه و باید گفته بشه به خریدار

وقتی چیزی گفته نمیشه و حرفی زده نمی شه معنیش چیه ؟؟؟ اگر آک بند باشه لوزمی نداره به گفتنش ولی برعکش چرا برادر من اگر کار کرده باشه فروشنده وظیفه داره بگه کاملا و دقیقا وظیفه داره موظفه عنوان کنه

منتهی ما دیدیم که توضیح دادن این مسائل واضح به کسی که دوست نداره قبول کنه هیچ عایدی برای بنده نداره به جز مغز درد و اعصاب خوردی بیشتر...........

به خریدار این دوچرخه توضیح دادیم که این جرویه اگر می خایی ما تقدیم کنیم اگر هم نمی خایی هیچ مشکلی نداره ما عودت می کنیم که ایشون هم باز با توجه به قیمت مناسبش تصمیم گرفت که خریداریش کنه

بگذریم ساعت حوالی 2 شب که تموم شد کار دوچرخه امدیم سر تنظیمات نهایی که تست کردن قفل دوشاخ هم یکیاز این تنظیمات نهایی است

و دیدیم اووووف اوفففف خدایا...........

فقل دوشاخ هم کار نمی کنه......

باز کردیم Compression Damper دوشاخ رو دیدیم به به جهت گرداننده و اهرم چرخاننده سیستم قفل اصلا با جهت و نوک دریچه قفل کننده دمپر اصلا هم راستا نیست و همخوانی نداره

این که چرا این جوریه رو بنده نمی دونم. فقط می دونم که شرکت سازنده همچنین سوتی و اشتباهی رو نمی تونه انجام بده...........

بعد از تنظیم کردن راستا و جهت این دو قطعه داخل دمپر با هم

مشکل قفلش هم بر طرف شد * البته حدودای ساعت 5 صبح

و دوچرخه رو تحویل مشتری دادیم و دچار خدا افظی کردگی شدیم

و بعد از چند روز..............قفل دوشاخ دوباره همون اش و همون کاسه....................

باز دوباره باز کردن دوشاخ و چک کردن و این بار دیدیم نه دمپر هم به ظاهر سیستم دریچه اش مشکلی ندارد و برای بررسی کردن باقی قطعات دمپر می باید باید دوشاخ هم باز می شد که اصلا ما گفتیم اقا ولش کن نخواستیم اصلا...........

دوشاخ ر و باز کردیم و بردیم پس بدیم به همون دوست گرامی..........که ایشون هم مثل همه.......پول نمی ده به ادم که موقعی که یه جنس معیوب رو بر می گردونیم بهش می فرمایند پول ندارم ..............

و هزار مکافات و دیگه چقدر طول بکشه تا پول ما رو بر گردونه خدا می دونه

بعدا که آمیم این مطلب رو بنویسیم و دنبال عکس های این دوشاخ گشتیم...............برخوردیم به عکس یکی دیگه از دوشاخ هایی که قدیم مثلا 1 سال پیش از همین شخص گرفته بودیم..............

و یه مقدرای هیمن طور که دیاشتیم به این دوشاخی که داریم راجع بهش صحبت می کنیم فکر کردیم و به عکس این یکی دوشاخ دومی دقت کردم............چیزی رو دیدم که تا الان خودم ندیده بودم.........و متوجه نکته ایی شدم که ای خدا...................

عکس اون دوشاخ دومی اینه......

چیزی که متوجهش شدم اینه که این دوشاخ دومی مدل Recon است........و ریکون ها معمولا * نه همیشه معمولا و در 80-90% مدل ها آب کاری روی لوله هایشان استیل رنگ است ولی مال این نبود......

و چون این دو دوشاخ هر دو از یک جا امده بود چون بنده هم در ( اونجا ) هزار بار خودم دیده بودم که فلان قطعه فلان دوشاخ رو باز می کنند می بندند رو یه دوشاخ دیگه بدون این که براشون مشخص باشه که ایا این دو قطعه با هم همخوانی دارند ندارند ایا میشه این ها با هم استفاده بشه نمی شه .................

قشنگ متوجه شدم چیشد.............شم اهم امید وارم متوجه شده باشید

ولی برای اون دوستانی که متوجه نشدن......یه توضیح کوچیک بدم...........

پوسته این دوتا دوشاخ با هم عوض شدن..........پوسته این دوشاخ دومی که لوله هایش اب کاری زیتونی رنگ دارد مال اون دوشاخی اولی بود که لوله هایش اب کاری استیل رنگ دارد و برعکس.............

واسلام علیکم و رحمة اله و برکاتة

و بعد یاد چیز های دیگه که افتادم............خد ارو شکر کردم که اصلا این دوشاخ مشکل خورد سیستم قفلش و بنده مجبور شدم که ببرم پس بدم.............

یاد چی افتادم........یادم افتاد که همون ( اونجا ) بودیم یه زمانی همون دوست گرامی داشت یه دوشاخ رو باز می کرد........پوسته رو باز کرد و بعد موقع بستن پوسته دوشاخ دیگه هیچ روغنی نریخت توی پوسته دوشاخ..........

از ایشون سوال کردیم که اقا روغن اضافه نمی کنی داخل پوسته..............

فرمودنت که اوسگولی تو هم بابا...........روغن مگه می خاد توی پوسته.............؟؟؟؟ همون چرب باشه کافیه دیگه بابا اوسگول......

من اصلا اقا اوسگول ..............ما اصلا اوسگول عالم بشریت.................

اون شرکت های Fox/Rock Shox /Manitou /Marzocchi / این ها همشون توی PDF های دستور العمل های سرویسشون نوشتن که در هر پاچه و هر سمت پوسته دوشاخ مثلا فلان مقدار روغن از فلان نوع روغن باید بریزید اون ها نمی فهمند..............و نمی دونستند که روغن لازم نداره..........توی پوسته............

و فقط کافیه چرب باشه.............

یا اصلا می گیم اقا شاید اون های که این دستور العمل ها رو نوشتند هم مثل بنده اوسگول بودن................

Fox / Rock Shox که مین روغن مخصوص پوسته تولید می کنند که فقط و فقط مخصوص داخل پوسته است * و داخل دمپر قابل استفاده نیست..........

اون ها اوسول اند که می رن این روغن ها رو تولید می کنند..................

و بنده هم از اون ها اوسگلو ترم که می رم هر قوطی این ها رو حدود 600-700 تومن پول بی زبون رو می دیم پای این ها و می ریز یم تو دوشاخ و کمک عقب های ملت............

واقعا چقدر در اشتباه بودیم و پول هایمان رو به هدر می دادیم.............بی خبر از آنکه داخل پوسته روغن نمی خواهد.......وفقط باید چرب باشد............* حالا فقط من موندم اون دوستی که می گه روغن نمی خاد و فقط باید چرب باشه پیش خودش تا به حال فکر نکرده که اگر نمی خاد روغن................

پس با چی باید چرب بشه ..............نکنه گریس می زنن داخل اون پوسته...............

** گرچه پوسته دوشاخ های غیر هیدرولیک که عموما از برند های SR Suntour است و سیستمشون غیر هیدرولیک است واقعا از گریس استفاده می کنند برای روان کاری..........

کار ندرایم...بنده که یاد این فرمایش و سخت گوههر بار از همین دوست افتادم و یاد او نبستن دوشاخ افتادم.............و الان هم که متوجه شدم که پوسته اون دوشاخ باز شده بوده و با پوسته دوشاخی دیگه عوض و بدل شده بوده..................

خد ارو شکر کردم که همون خوب شد که نشد.........و خوب شد و که مشکل دار شد مجبور شدیم ببریم پس بدیم.................

فکر کن مشتری بعد از مثلا 1 سال 2 سال می خسوات بیاره دوشاخ رو برای سرویس........بعد باز می کردی دوشاخ رو می دیدی مثلا دو سال بدون روغن کار کرده........از این بلا ها سرش اومده اون موقع چی خاکی می خواستیم به سرمون بریزیم................

http://www.saber-mtb.com/forum/showthread.php?t=1237

یاد یه مورد دیگه افتادم که هیمن طوری شد یه دوچرخه رو قرا بود بفروشیم و بنا به دلایلی نشد که بفروشیم........بعدا متوجه شدیم که پوسته دوشاخ اون دوچرخه رنگ شده بوده...........

در عکس های بالا و پایین دقت کنید دون دون های رنگ شدگی روی سطح پوسته کاملا مشخصه.........

زیاد توضیح ندم دیگه..........فقط بگم اون دوچرخه رو هم خدا رو شکر خدا رو شکر...........یه مشکلی پیش آمد و نشد که بفروشیم..............خدا یا دمت گرم می گن بعضی مسائل یه حکمتی داره...........

اقا بعدا که متوجه شدیم پوست دوشاخ اون دوچرخه هم رنگ شده بوده...........

*** و از قضا...............از قضا............این دوچرخه هم از همون شرکتی خریداری شده بوده که این مصیبت های بالا رو هم دداشتیم راجع بهش توضیح می دادیم........

موقعی که به یکیاز کار مندان همان شرکت عرض کردیم اقا این دوچرخه هم که دادین به ما هم پوسته دوشاخش رنگ شده بود ها.........

بعد از یه مکس کوتاه...........فرمود بله رنگ کرده بودیم..........

تو اون مکس کوتاه هم که کرده بود داشت یش خودش محاسبات می کرد که ببینه می تونه یه بامبول جیدید بتراشه یا نه دیده بود نمی تونه گفته بود بزار قبول کنیم و گردن بگیریم فوقش می گیم اشتباه کردیم دیگه............

مثل بعضی ها که یه اشیا پرنده ایی که از تهش اتیش خارج میشه رو پرت می کنن هوا می خوره به یه اشیائ پرنده دیگه که توش یه تعداد زیادی نفر دارند می رن یه جایی بعد 2 -3 روز مکس می کنند ببینند می تونن بپیچونن نمی تونن بپیچونن

بعد از 2 -3 روز مکس می بینند نه نمی تونن می گن اقا ببخشید اشتباه کردیم.............

این مکس و اون مکس ذات و هدفش یکی بوده

خلاصه بگذرمی تا سربازان گم نام نیومدن ما رو اعمال قانون کنن چون موقع اعمال قانون کردن زیاد مکس نمی کنند

* ترجمه عکس : بالا می گه شما که گفتین قانون زیاد قدرت نداره.......
    پیانی هم اعمال کننده قانون و مجری قانون می فرماید که : نه خواهر گرامی درسته قانون قدرتی نداره.........ولی موقعی که می خاد به شما کمک کنه قدرتی نداره نه موقعی که می خاد پدرتو در بیاره

حتی زیر لوله این دوشاخ هم جای پاشیدن رنگ هم مشخص و مشهوده.....یعنی نکرده اون دوست مهندس گرامی که رنگ پاشی می کرده .........یه روز نامه بگیره جلو اون اسپری خوشگله رنگش رنگ های این ور اون ور نپاشه...........

بگذریم اقا هی حرف حرف میاره و قرار بود این نبشته بیشتر از یک ربع نوشتند طول نکشه...........ولی وقتی دل باز میشه یه چیزی هایی بگه...........دیگه جریانشو نمی شه جلوشو گرفت....و تا همین الان گر داوری عکس ها و نوشتن این مطلب بیش از 3 ساعت زمان ما رو گرفته.....همین مطلبی که شما شاید در 10 دقیقا آن را مطالعه فرمایید

بیش از این سر شما رو درد نیاریم........و کلام خودمو نرو خاتمه بدیم به تعریف کردن صحبت....اون کارمند گرامی او نشرکت بعد از مکس و بعد از این که فرمودنت بله رنگ رکدیم پوسته دوشاخ رو

ما عرض کردیم برای چی رنگ کردین ؟؟

فرمودنت که خط و خش زیاد داشت............

عرض کردیم اقا مگه نمی گفتی این دوچرخه در حد نو است و کلا 1 ماه بیشتر کار نکرده.............

و بعد ایشون یهو خودشو مشغول نشون داد و رفت سر بستن یه دوچرخه دیگه.............یعنی زیاد سوال نکن من کار دارم...........

ما هم دیدیم از این ( اقا سالمه این دوچرخه / قطعه یک ماه دو ماه بیشتر کار نکرده........ اقا نو نو است در حد نو .....دو سه بار بیشتر استفاده نشده...............)

از این ها اینقدر دیدیم که و چه گند هایی از توش در نیاوردیم.........و چه مصیبت هایی سرش نکشیدیم.............دیدیم راست می گه این هم مثل بقیه........
    مثل بقیه در حد نو ها و کم کار کرده ها............

جنس نو می خری اک بندی می خری دست توش بردن معذرت میخام دست شویی کردن توش سیفون هم نکشیدن حد اقل بوش بره...........

وای به حال دست دوم............وای به حال مای بد بخت با این ملت مکس کننده................

طرف وقتی سرویس کار و تعمیر کار فلان شرکته............کلام گوههر بارش اینه که (( بابا اوسگول تو پوسته دوشاخ مگه روغن می ریزند...........فقط باید چرب باشه..........))

دیگه وای به حال باقی ملت..............والا به خیلی های می گی دوشاخت رو مثلا سرویس نکردی برادر به این روز افتاده اب کاری دوشاخ داغون شده.........و دیگه کاریش نمی شه شه کرد

و طرف می گه مگه دوشاخو باید سرویس کرد ؟؟؟

بنده فقط یک نکته رو هم اضافه کنم عرایضم
    یه موقع هست یکی می گه که اقا با یه بار دوباره اشتباه نباید یه شخص رو کلا کنار گذاشت و برچسب به طرف زد ما هم کاملا قبول می کنیم

خود من هم اقا کارم عاری از اشتباه نبوده....یه موقع هایی جنس مشکل دار دادیم به مشتری یا حتی تو کار تعمیراتی مون ما هم سوتی دادیم...........ما هم اشتباه کردیم.....
    هر کی بگه من کلا ا به حال هیچ اشتباهی نکردم کلا حرفش حرف مفته چون اصلا امکان نداره کسی اشتباه نکنه تو کارش

ولی مثلا اقا یکی اشتباه می کنه بعد جبران می کنه مالی جبران می کنه زمانی که از مشتریش به خاطر اشتباهش گرفته شده رو جبران می کنه...........چمی دونم بعدا سعی می کنه دیگه اون اشتباه رو تکرار نکنه......بره ببینه عیب کارش کجا بوده و روش و رویه کارش رو اصلاح کنه.......

ولی به وقت یه شخصی یا شرکتی نه یه بار دوبار سه بار پنج بار نه................

همیشه...........مثلا 70% جنس های که می گیری ازش به مشکل می خوره..........70%-80% مثلا کار هایی که تعمیری یا سرویسی انجام میده دچار مشکل میشه....
    بعد مثلا این دوشاخ رو می بری پسش بدی طلبکارانه بر می گرده می گه.................صابر.........تو چرا هز چی از شرکت ما می گیری بر می گردونی.........

ما هم تو دلمون می گیم اقا..........ببخشید من معذرت می خام من باید بگم اقا من چرا هر چی از شما می گیرم مشکل داره..........

وختی این مطلب و این اشتباههات همیشگی میشه.............این دیگه اشتباه نیست.................رویه کار است...........روش و اصلوب کار است...........

بعد هم بر گردن به ما بگم که صابر بابا تو اوسگولی بابا بابا تو نگی که مشتریت نمی فهمه......اصلا اون چمی دونه Compression چیه و و دوشاخ چجوری باید بشه موقع قفل شدن........
    ما هم باز هم نه در زبان بل که در دل.....چون می دونم این چیز ها رو به زبان بیاریم فایده ایی به جز اضافه شدن اعصاب خوردی و سر درد و درد سر برام ندراه تو دلمون به خودمون می گیم
    که اقا من اعتبارمو از تو جوب نیاوردم دستشویی کنم توش...............شما اعتبارتو از هر کجا اوردی مال خودتو هر جور دوست داری باهش رفتار کن.........

بعد از این همه سال پدر در آمگی و بد بختی و خیلی موقع ها حتی ضرر دادن رو یه کار تعمیری یا سرویسی یا حتی فروش.......ضرر مالی دادیم از جیبومون.......از کار های دیگه مون زدیم زمان گذاشتیم...........بی خوابی کشیدیم...........پیرمون در امده.... سال هایست یه سفر نتونستیم بریم خودمون نمی تونیم دوچرخه سواری زیاد بریم.............

این همه هزینه مالی و عمری و اعصابی و سلامتی دادیم.......که یه دوزار ابرو و اعتبار جمع کنیم...........

بعد می فرمایند بابا صابر مشتریت نمی فهمه که........برا چی بهش می گی...........

الان ها هم با این دلار 12 تومنی 14 تومنی ........اینقدر جنس بنجلو تقبلی وارد بازار شده.......که من با این همه ادعا و تجربه جرعت نمی کنم زیاد خرید کنم که نکنه جنس تقبلی بره تو پاچم و ضرر کنم...............

کار های تعمیراتی و سرویسی هم که بماند چه مصیبت هایی و چه بد بختتی هایی داریم وقتی باشه و فرفصتی بهش شاید 1 % از مصائبش رو بتونیم بنویسیم تو این سایت.........تو اون سایت که مدیران محترمش گیوا نوشته های ما با اسپانسر های سایتشون شاید جور در نمی آمد و شاید خیلی لذت نمی بردند از این که برخی مسائل و مباحث رو بشود و اول شروع کردند به پاک رکدن و حذف کردن و سانسور کردن نوشته های بنده..........

بعدهم کار به عوض کردن پس ورد بنده رسید که دیگر نتوانم وارد سایت بشوم بعد هم با پر روی تمام بندده رو از سایتشون اخراج فرمودند * سایتشون سایتی که خودمان ساخته بودیم و هزینه کرده بودیم و مجانی به آن مدیران عزیز تقدیم کرده بودیم........

و البته ایشان هم در بوئ تحویل گرفتن سایت از ما وعده های انتخاباتی رنگارنگ به ما می دادند که اقا صابر ما تا زنده اییم زرمنده شماییم...............ما تا هستیم شم ایان جا برای تبلیغ خودتون پولی لازم نیست پرداخت کنید...............

مسئولین محترم این سایت بایک پدیا هم البته هیمن وعده ها رو به بنده می دهند تا بببنیم حرف ها و وعده های انتخاباتی ایشان چقدری حقیقی است و خرشان که از پل گذر کرد ایشان چه رفتاری با ما کرده اند

از هیمن جا هم معذرت خواهی می کنم از مسئولین محترم سایت بایک پدیا ولی این سخن لازم به گفتن بود شما هم در ایبنده خوساتید بنده را اخراج کنید یا هر کاری کنید مختارید بنده دیگر این سرد و گرم ا را چشیده اییم و هیچ انتظاری از هیچ کسی ندرایم..........

بگذریم این مساعلو مصیبت هایی هم که در کار ها پیش می اید.......در کار های تعمیری و سرویسی.......دلیل عمده اش هم باز به خاطر نبود قطعه و قطعات درست و فابریک برای مسائل و کار های سرویسی دوچرخه اللخصوص دوششاخ و کمک و ترمز است

و البته و 100البت دست زدن مهندس های خوشگل.................به کار که کار ما رو 10 برابر می کنند و چندین برابر زمانی که برای کار عادی و معمولی لازم است رو فقط باید بزاریم برا جمع کردن دسته گل های مهندسی این عاقایون مهندس و تکنسین..........

یعنی واعقعا این دسته عزیزان و دوستان دست نزننند خیلی جلو تریم تو کارمون و حد اقل می دونیم و که یه قطعه رو می خاییم باز کنیم رویه کار چطوره و مشخصه که چی به چیه و دیگه باز می کنیم با گند کاری های عجیب رو به رو نمی شیم........

و من الله توفیق
    باشد تا رستگار شوید

بابت غلط ها املایی فراوران هم در نوشته معذرت خواهی می کنیم به دلیل این که در این گیر و دار گیر اوردن همین فرصت برای نوشتن این مطلبو جای گذاری عکس ها هم واقعا برایم مشکل است

شما خوانندگان گرامی غلط های فراوان املایی نوشته های بنده رو به بزرگواری خودتون ببخشید.......
    ویرایش توسط SABER_MTB : 26th January 2020 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)