نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: توضیحات و نکات در مورد کار

Hybrid View

صاحب سایت

توضیحات و نکات در مورد کار

در این تاپیک نکات و مساعلی که در مورد کار و رویه کار بنده لازم به ذکر است را توضیح می دهیم

صاحب سایت

در مورد فروش دوچرخه و قطعات

در مورد فروش دوچرخه و قطعات

1 : در مورد کار های سرویسی و تعمیری که قبلا به عرض رسانیدیم امکان پذیرش مشتریان بیشتر را نداریم و توضیح مختصری ( در پیامی که در کانال پین شده ) دادیم
    لازم می دانیم نکته دیگری را هم یادآور شویم با عرض جسارت و پوزش از دوستان گرامی

* در مورد قیمت و تخفیف

2 : در مورد خرید قطعات و لوازم هم اگر اشنایی کافی با بنده و نحوه قیمت گذاری بنده و یا اعتبار بنده در این مورد که جنسی که تحویل هر مشتری ایی می دهمی چگونه آن را گاراتنی می کنیم و این که ایا جنسی که بنده به هر شخصی می فروشیم بدون این که هیچ ضمانت کتبی همیا بنده آنقدر اعتبار داریم که جنس بدون کوچکترین مشکلی را تحویل مشتری دهیم یا اگر هم حتی 1% مشکلی بود که بنده از ان بی اطلاع بوده باشم بعد از فروش هم حتی جنس را پس بگیرم یا نگیرم و حتی هزینه های ارسال ان را هم خودمان تقبل بکنیم یا نکنیم
    3 : فکر نمی کنم هیچ احدی وجود داشته باشد که قبل از فروش جنس دست دوم آن را باز کند و برای اطمینان خودش از صحت و سلامت کامل تمام قطعات ان آن را سرویس کند آن هم چه سرویسی سرویسی که بعد از انجام قطعه و جنس از حالت آکبند هم عمل کردش بهتر خواهد شد ( در مورد دلیل این قضیه هم دوستانی که بنده برای کار های سرویسی در خدمتشان هستم می دانند که ایا این حرف صحت دارد یا نه و دلیل ان را هم خودشان می دانند )
    4 : به هر ترتیب دوستانی که به هر علتی فکر می کنند اجناس ما گران است و مشابه ان جای دیگر ارزان تر هست و با ما به چانه زنی می پردازند دقت داشته باشند که بار اول بنده توضیح کامل می دهم به شخص و طرف مقابل که چرا قیمت بنده مقطوع است در صورتی که هیچ وظیفه ایی هم برای این توضیح ندارم ولی باز کامل توضیح می دهم
    بار دوم هم دیگر شرمنده ان دوست عزیز می شویم و دیگر کلا علاقه ایی به پاسخگویی به سوالات ایشان هم نخواهیم داشت و هم این که ان دوست گرامی را علی رغم میل باطنی از کانال هم Remove خواهد شد
    5 : افرادی هم که باز بعد از چانه زنی و گرفتن بی مورد وقت بنده باز راضی به خرید قطعه شده باشند ولی برای پراخت مبلغ با کراهت و بی میلی و منت فراوان ان ها مواجع شویم هم باز شرمنده آنان هم خواهیم بود و ترجیح بنده این است که جنس را به ان ها نفروشیم
    چون در فروش جنس فقط بحث پولش نیست زیرا زمانی که بنده جنسی رو به قیمت خیلی ارزان تر از چیزی که باید باشد به فروش می رسانیم اگر اجناس رو به اینگونه افراد دهیم قطعا و حتما در اینده افرادی از بین مشتریان خواهند بود که خواهان همان جنس خواهند بود و نه تنها کاملا درک می کنند قیمت بنده به چه میزان از قیمتی که باید باشد پایینتر است و با رضایت مندی کاملا و 100% و بدون هیچ صحبت و حرف و حدیث و بدون این که وقت بنده را بیهوده تلف کنند ان جنس را خریداری می کنند
    5.1 : فروش اجناس به ان دسته عزیزان که با منت و با اذیت و اذار بسیار جنس را خریداری می کنند هم ضایع کردن حق ان مشترانی است که نه حرف حدیث بیهوده ای دارند و هم با رضایت مندی کامل و با آگاهی از این که قیمت به چه حد منصفانه است خرید خود را انجام می دهند
    و هم ضایع کردن حق خودمان به لحاظ زمان و انرژی که برای توضیح به انان می گذاریم
    6 : دقت شود بار اولی هم که در مقابل دوستانی که با ما به چانه زنی می پردازند زمان می گذاریم انرژی می گذاریم و برای انها توضیح می دهیم فقط و فقط برای اثبات حُسن نیت ماست و الا واقعا هیچ گونه وظیفه برای توضیح دادن نداریم

* در مورد کار های خراب و سرطان

7 : نکته آخر هم در مورد برخی کار های تعمیری سرویسی کار هایی که بنده بنا به تجربه خودم تخمین می زنم که احتمال بسیار کمی برای نتیجه دادن کار باشد یعنی متوجه می شوم که احتمال بسیار بالایی هست که کار بنده هیچ نتیجه ایی در بر نداشته باشد * عموما به خاطر گند کاریی که های که تعمیرکاران قبلی روی قطعه زده اند بنده به هیچ عنوان حاضر به قبول انجام آن کار ها نیستم
    و برخی از دوستان هم لطف دارند به بنده و می فرمایند شما انجام دهید اگر نشد ما اجرت کار شما را پرداخت خواهیم کرد
    7.1 : اولا بنده تابه حال کاری که انجام نشده و نتیجه ایی را در بر نداشته پولی از کسی دریافت نکرده ام که بخواهم از شما بگیرم
    7.2 : ثانیا باز هم مثل مورد قبلی برای بنده فقط بحث پول هزینه اش نیست زمانی که باید صرف کنم را می توانم روی کاری که می دانم 100 % نتیجه خواهد داشت بگذارم چون در این برهه ایی که با کمبود شدید زمان مواجه هستیم هیچ گونه دلیل عقلی و عرفی وجود ندارد که بنده برای اینگونه کار های زمان خود را خرج کنم
    و به غیر از بحث زمان هم ابزار ها و ادوات کار سرویس مثل روغن ها و گریس های خاص هیچ کدام نه به مفت و نهبه قیمت ارزان دست بنده نمی رسد هم به لحاظ قیمتی که گاهی برای 1 لیتر روغن یا گریس خاص باید تا حدود 1 میلون تومن پول پرداخت کنیم هم این که تازه برای یافتن ان باید مدت های زیاد گاهی تا چند روز زمان صرف کنیم و از کار خود بزنیم به غیر از ان ها ابزار های خاص کار را هم در نظر بگیرید در این مورد هم بنده حاضر نیستم ابزار های خاص و ادوات خاصی که قیمت بسیار بالایی برای ان ها پرداخت کرده ام و زمان بسیار بسیار زیادی برای انها صرف کرده ام را خرج اینگونه کار ها بکنم آنهم در شرایط که افراد بسیار زیادی منتظر بنده هستند برای انجام کار هایشان

با تشکر
    ویرایش توسط SABER_MTB : 6th July 2020 در ساعت

صاحب سایت

در مورد مراجعات حضوری

* در مورد مراجعات حضوری

8 : در اغلب مواقع بنده برای انجام و به اتمام رساندن کارهای سرویسی و تعیمری با کمبود زمان مواجه هستم و در سال های اخیر به اندازه کافی حتی خواب و خوراک خود هم برای این منظور فدا نموده ام
    در این میان بسیاری از افرادی که برای خرید اقلام کوچک و جزئی یا کار های تعمیریاتی جزئی و کوچک می خواهند به ما مراجعه کنند و در ظاهر زیاد قرار نیست وقت و زمان بنده گرفته شود منتهی در عمل همیشه با این مسئله رو به رو هستیم که برای خردی یک قطعه کوچک ساعت ها وقت بنده گرفته میشود ( به دلیل نوع اخلاق بنده )

8.1 :به هیمن دلیل برای انجام اینگونه کار های خدماتی جزئی معمولا اگر فرصت خالی داشته باشم در هفته یک روز را در نظر می گیرم که همه افرادی که این گونه کار های جزئی را دارند کار هایشان را در ان زمان بوانیم انجام دهیم
    برای خرید اقلام جزئی هم همچنین ولی برخی افراد برای خرید عجله دارند و نمی توانند صبر کنند تا بنده فرصت خالی داشته باشم برای این عزیزان هم می توانم جنس مورد نظرشان را با پیک موتوری ارسال کنم

8.2 : که در این میان برخی از عزیزان و دوستان گرامی که بنده را نمی شناسند حاضر به خرید غیر حضوری نیستند و می خواهند قبل از پرداخت پول جنس را حضورا مشاهده کنند که به بنده می فرمایند حالا که شما امکان مراجعه حضوری را ندارید و ما هم شمارا نمی شناسیم و به شما اعتماد نداریم جنس را ارسال کنید ما پس از رویت جنس مبلغ را واریز خواهیم کرد و پس از این که بنده به ایشان عرض می کنیم که بنده این کار را نمی کنم ایشان می فرمایند که ببه هر حال چون ما به شما اعتماد نداریم شما مجبورید برای فروش جنس خود با ما همکاری نمایید
    8.3 :خدمت همه این دسته عیزیان عرض کنیم که این که برای بنده به اتمام رساندن کارهای سرویسی و تعمیریو روز تر تحویل دادن ان ها در اولویت است
    ضمن این که ایجاد شناخت بین فروشنده و خریدار امریست بسیار زمان بر و انرژی گیر کما این که با بسیاری از ادم های گاو و گوسفند هم باید سرو کله زد و بنده سال های بسیار بسیار متمادی که مجبور بوده ام این کار را می کرده ام یعنی زمان و توان و اعصاب زیادی برای اعتماد سازی صرف کرده ام
    و در حال حاضر تعداد مشتریانی که به بنده اعتماد کامل دارند و حاضر هستند بدون دیدن و رویت جنس ان را از ما خریداری کنند به قدری هست که برای پاسخگویی به درخواست های انان هم با مشکل مواجه هستم و هرگز هم قصد کسترش و توسعه کارم را از یک حدی بیشتر نداشته ام فلذا بنده نیازی ندارم که افراد بیشتر را بشناسم و برای اعتماد سازی در افراد بیشتر زمان اعصاب و انرژی بیشتری صرف کنم
    این که هر کسی بنده را نمی شناسد یا به بنده اعتماد ندارد خب خیلی راحت می تواند اصلا از ما جنسی خریداری نکند و از فروشندگان و افرادی خردی نماید که به انها اعتماد دارد یا اینکه ان ها امکان فروش حضوری و رویت جنس را برای ان ها فراهم می کند

8.4 : ضمن این که خیلی دوستانه و ساده بگویم اگر فروشنده ایی قصد فشار دادن و در پاچه کردن جنسی را داشته باشد مطمئناً خرابی ها و عیوب جنس و قطعه را عیان نمی کند و پنهان می کند این است که از نظر بنده دیدن یا ندیدن جنس و قطعه زیاد دردی از خریدار دوا نمی کند اگر شخص فروشنده انسان حرام لقمه ایی باشد شما با دیدن و رویت جنس او هم نمی توانید خرابی یا عیب و عیوب ان را تشخیص دهید و مطئن باشید که جنس او اگر مشکلی داشته باشد کاری مکند که عیب ها پنهان شود و پس از گرفتن پول هم بعدا که شما متوجه وجود عیب و ایراد در جنس شوید و به او مراجعه کنید شما را با ( آناناس ) رو به رو خواهد کرد
    و اگر هم که شخص فروشنده انسان حرام لفمه ایی نباشد که اصلا جنس خراب و و معیوب را اصلا نمی فروشد .........گه گاهی هم ممکن است جنسی که می فروشد عیبی داشته باشد که خود او موقع فروش از وجود ان بی اطلاع بوده باشد قطعاً گردن خواهد گرفت

خلاصه کلام که بنده برای ایجاد اعتماد به افراد بیشتر واقعا زمان توان و انرژی ایی ندارم و زمان و توان باقی مانده خود را می بایست صرف انجام کار ها و پاسخگویی به مشتریانی که ما را می شناسند و کار خود را به ما می سپارند کنیم تنهای لطفی که می توانم بکنمبه افرادی که می خواهند جنسی از بنده خریداری کنند و ما را هم نمی شناسند این است که می توانیم با پیک برای انها ارسال کنیم

8.5 : در این جا هم برخی عزیزان ممکن است اعتراض کنند که به خاطر این که شما زمان نداردی ما مجبور هستیم هزینه پیک را بپردازیم جواب ما هم به اوشان این است که شما هر جنسی می خواهیم از ما خریداری کنید از هر جای دیگری که دلتان خوسات قیمت کنید بعد قیمت ما + هزینه پیک اگر بیشتر از فقط قیمت انها بدون هزین هارسال بالا تر بود بعد به ما چنین اعتراضی کنید .

با تشکر
    ویرایش توسط SABER_MTB : 6th July 2020 در ساعت

صاحب سایت
    * در مورد مراجعات حضوری

8 : در اغلب مواقع بنده برای انجام و به اتمام رساندن کارهای سرویسی و تعیمری با کمبود زمان مواجه هستم و در سال های اخیر به اندازه کافی حتی خواب و خوراک خود هم برای این منظور فدا نموده ام و به غیر از کارهای تعمیری وسرویسی زمان بسیار بسیار زیادی را هم در هفته باید صرف تهیه و تدارک مایحتاج کار گاه اععم از وسایلو مواد مصرفی کار های فنی ومواد و وسایل غیر فنی که در کار استفاده می شود بکنم که در این مورد در پست های بعدی بیشتر توضیح خواهد داد
    در این میان بسیاری از افرادی که برای خرید اقلام کوچک و جزئی یا کار های تعمیریاتی جزئی و کوچک می خواهند به ما مراجعه کنند و در ظاهر زیاد قرار نیست وقت و زمان بنده گرفته شود منتهی در عمل همیشه با این مسئله رو به رو هستیم که برای خردی یک قطعه کوچک ساعت ها وقت بنده گرفته میشود ( به دلیل نوع اخلاق بنده )

8.1 :به هیمن دلیل برای انجام اینگونه کار های خدماتی جزئی معمولا اگر فرصت خالی داشته باشم در هفته یک روز را در نظر می گیرم که همه افرادی که این گونه کار های جزئی را دارند کار هایشان را در ان زمان بوانیم انجام دهیم
    برای خرید اقلام جزئی هم همچنین ولی برخی افراد برای خرید عجله دارند و نمی توانند صبر کنند تا بنده فرصت خالی داشته باشم برای این عزیزان هم می توانم جنس مورد نظرشان را با پیک موتوری ارسال کنم

8.2 : که در این میان برخی از عزیزان و دوستان گرامی که بنده را نمی شناسند حاضر به خرید غیر حضوری نیستند و می خواهند قبل از پرداخت پول جنس را حضورا مشاهده کنند که به بنده می فرمایند حالا که شما امکان مراجعه حضوری را ندارید و ما هم شمارا نمی شناسیم و به شما اعتماد نداریم جنس را ارسال کنید ما پس از رویت جنس مبلغ را واریز خواهیم کرد و پس از این که بنده به ایشان عرض می کنیم که بنده این کار را نمی کنم ایشان می فرمایند که ببه هر حال چون ما به شما اعتماد نداریم شما مجبورید برای فروش جنس خود با ما همکاری نمایید
    8.3 :خدمت همه این دسته عیزیان عرض کنیم که این که برای بنده به اتمام رساندن کارهای سرویسی و تعمیریو روز تر تحویل دادن ان ها در اولویت است
    ضمن این که ایجاد شناخت بین فروشنده و خریدار امریست بسیار زمان بر و انرژی گیر کما این که با بسیاری از ادم های گاو و گوسفند هم باید سرو کله زد و بنده سال های بسیار بسیار متمادی که مجبور بوده ام این کار را می کرده ام یعنی زمان و توان و اعصاب زیادی برای اعتماد سازی صرف کرده ام
    و در حال حاضر تعداد مشتریانی که به بنده اعتماد کامل دارند و حاضر هستند بدون دیدن و رویت جنس ان را از ما خریداری کنند به قدری هست که برای پاسخگویی به درخواست های انان هم با مشکل مواجه هستم و هرگز هم قصد کسترش و توسعه کارم را از یک حدی بیشتر نداشته ام فلذا بنده نیازی ندارم که افراد بیشتر را بشناسم و برای اعتماد سازی در افراد بیشتر زمان اعصاب و انرژی بیشتری صرف کنم
    این که هر کسی بنده را نمی شناسد یا به بنده اعتماد ندارد خب خیلی راحت می تواند اصلا از ما جنسی خریداری نکند و از فروشندگان و افرادی خردی نماید که به انها اعتماد دارد یا اینکه ان ها امکان فروش حضوری و رویت جنس را برای ان ها فراهم می کند

8.4 : ضمن این که خیلی دوستانه و ساده بگویم اگر فروشنده ایی قصد فشار دادن و در پاچه کردن جنسی را داشته باشد مطمئناً خرابی ها و عیوب جنس و قطعه را عیان نمی کند و پنهان می کند این است که از نظر بنده دیدن یا ندیدن جنس و قطعه زیاد دردی از خریدار دوا نمی کند اگر شخص فروشنده انسان حرام لقمه ایی باشد شما با دیدن و رویت جنس او هم نمی توانید خرابی یا عیب و عیوب ان را تشخیص دهید و مطئن باشید که جنس او اگر مشکلی داشته باشد کاری مکند که عیب ها پنهان شود و پس از گرفتن پول هم بعدا که شما متوجه وجود عیب و ایراد در جنس شوید و به او مراجعه کنید شما را با ( آناناس ) رو به رو خواهد کرد
    و اگر هم که شخص فروشنده انسان حرام لفمه ایی نباشد که اصلا جنس خراب و و معیوب را اصلا نمی فروشد .........گه گاهی هم ممکن است جنسی که می فروشد عیبی داشته باشد که خود او موقع فروش از وجود ان بی اطلاع بوده باشد قطعاً گردن خواهد گرفت

خلاصه کلام که بنده برای ایجاد اعتماد به افراد بیشتر واقعا زمان توان و انرژی ایی ندارم و زمان و توان باقی مانده خود را می بایست صرف انجام کار ها و پاسخگویی به مشتریانی که ما را می شناسند و کار خود را به ما می سپارند کنیم تنهای لطفی که می توانم بکنمبه افرادی که می خواهند جنسی از بنده خریداری کنند و ما را هم نمی شناسند این است که می توانیم با پیک برای انها ارسال کنیم

8.5 : در این جا هم برخی عزیزان ممکن است اعتراض کنند که به خاطر این که شما زمان نداردی ما مجبور هستیم هزینه پیک را بپردازیم جواب ما هم به اوشان این است که شما هر جنسی می خواهیم از ما خریداری کنید از هر جای دیگری که دلتان خوسات قیمت کنید بعد قیمت ما + هزینه پیک اگر حتی نزدیک قیمت خالی بدون هزینه ارسال دیگران بود دقت شود عرض نکردم پاینتر ها وقتی می گوییم پایینتر یعنی می توانند 2 % یا 5 % هم پایین تر باشد عرض کردم نزدیک قیمت دیگران بود شما حق دارید چنین اعتراضی به بنده بکنید که چه ؟ که شما داری به خاظر فشرده بودن زمان بندی و شرایط کاری خود هزینه ارسال را به زور بر ما تحمیل می کنید
    درست و راه حل این قضیه ان است که من باییم و هزینه ارسال را هم اضافه کنم بر قیمت فروش خودم و بعد کل اش را بگویم قیمت فروش و حلا بگویم که ارسال مجانیست
    در این حالت هم مشتری خوش حال خواهد بود از این که ارسال مجانیست هم باز قیمت فروش ما به مقدار زیادی پاینتر از هر جای دیگری خواهد بود
    ولی خب این که قیمت واقعی یک جنس فلان تومن باشد ولی ما باییم هزین هارسال را هم بکشیم روی قیمت و کل اش را یک جا بگویم قیمت جنس است و ارسالش رایگان است به هر حال هر جور حساب کنید نوعی دروغ گویی است ولو انیکه بازه م حتی با این وجود قیمت فروش ما کلی پاینیتر از جای دیگری باشد
    این ها همه به عقدهیمن حقه ها و حیله ها و دغل بازی های کاسب کارانه است و اگر کسی بخواهد وارد این وادی ها وداستان ها شود باید و مجبور است که در باقی موارد هم بشود
    یعنی فقط صرف یک مسئله نیست وقتی کسی راضی می شود و حاضر میشود دروغی بگوید برا راحت تر شدن کار خودش مطمئن باش شما که در جاهای دیگر و مسائل دیگر هم راضی خواهد بود و خواهد شد
    فلذا سیستم کاری بنده به صورت کلی همین طور است افرادی که می توانند این مسائل را درک کنند ما هم می توانیم در خدمتشان باشیم افرادی هم که نمی توانند و می خواهند وقت ما را بیهود تلف کنند ما را به خیرو ایشان را به سلامت

با تشکر
    ویرایش توسط SABER_MTB : 21st July 2020 در ساعت

صاحب سایت

در مورد تهیه مایحتاج و تدارکات کارگاه

در مورد تهیه مایحتاج و تدارکات کارگاه

1 : در کارکاه برای این که کار های تعمیری و سرویسی و باقی کار ها اععم از بسته بندی و ارسال اجناس به برای مشتریان شهرستان و مونتاز دوچرخه های نو و خیلی کار های دیگر به یک سری لوزام و مواد احتیاج هست که برخی از اون ها مواد مصرفی هستند و برخی هم مصرفی نیستند ولی گهگداری یا خراب و معیوب می شوند یا کلا مستهلک

1.1 : برخی مواد و وسایل فنی کار هستند مثل روغن های خاص انواع جاهای دوشاخ ها و کمک عقب ها یا روغن های خاص ترمز های مختل با فورمول های مختلف یا پیچ های جاهای مختلف دوچرخه یا قطعات اببندی کننده خاص مثل O-ring ها و X- Ring ها و پکینگ ها و کاسه نمد ها واشر ها بوش ها انواع کاغذ های سنباده با درجات زبری مختلف انواع سوهان ها یا اره ها با درجات برشی مختلف که در موراد مختلف و گوناگون انواع کار ها مورد استفاده قرا رمی دهیم
    این اقلام و مواد فنی و تخصصی را یک بار به صورت سر انگشتی شمارش کردیم که ببنیم که اقلام و مورادی و موادی رو شامل میشود تا این جای کار که مطئئنا شاید چند موردی را هم از قلم انداخته باشیم دقیقا 40 مورد و 40 قلم را شامل میشود

که از این 40 قلم برخی از انها مثل روغن های دمپرو روغن های پوسته دوشاخ و روغن های ترمز Mineral و یا کاسه نمد های خاص دوشاخ ها و کمک عقب ها رو از هیچ کجای در شهر نمی توانیم تهیه کمنیم یعنی جایی و فروشگاهی نیست که این ها را به فروش رساند و بنده مجبور هستم که برای تهیه این ها این اجناس رو از کشور های خارجی خردیار کنیم و به صورت مسافری و با هزارو یک بد بختی و سختی به دست خودم برسانم که خب شاید به عقیده خیلی ها مثلا شما فان روغن رو هم داختل دوشاخ یا ترمز نریزی ایرادی در عمل کرد دوشاخ و ترمز وو کمک بوجود نیاورد و این حد از وسواس به خرج دادن در انتخواب نوع روغن احمقانه به نظر برسد
    ولی خب عرض بنده این است که اگر فلان روغن رو داخل فلان قطعه بریزید از نظر چه کسی خللی و عیوب ایرادی در عمل کرد ان بوجود نمی اید ؟
    هر کسی که معتقد است استفاده از روغن های غیر مرغوب و غیر فابریک در قطعات دوچرخه مشکلی بودجود نمی آورد می تواند این زحمت را به خودش ندهد و با استفاده از روغن های دم دستی که در ایران هم گیر می ایند کار های خود را انجام دهد
    از طرفی وقتی از نظر بنده فلان روغن و بهمان روغن در عمل کرد قطعات خلل ایجاد می کند که در خلالو میان مقالات فکر کنم صد ها بار نشستیم کامل بررسی کردیم که چرا فلان روغن به بهمان قطعا اسیب می رساند به هر حال وقتی از نطر من روغن غیر فابریک به قطعه آسیب وارد می کند پس بنده هر چقدر هم که تهیه فلان روغن سخت و گران باشد مجبروم آن را تهیه کنم برای کارم

1.2 : برخی از این وسایل هم در ایران یافت می شود ولی خب نه در هر جایی و نه در هر فروشگاهی در فروشگاه های خاص مثل گریس های Lithium و گریس های Silicone یا Lock Tight ها و انواع O-Ring ها و X-Ring ها و قطعات لاستیکی اب بندی کننده مشابه از قبیل کاسه نمد ها و .....پیچ ها و واشر ها و بوش ها .......

در همه این موارد هم عین مورد قبل من می توانم از ابزار فروشی محل هم فلان پیچ یا فلان کاسه نمد را تهیه کنم ولی خب از نظر من جنس یک O-Ring یا مثلا پیچ یا هر چیز مشابه دیگری خیلی خیلی خیلی حائز اهمیت است و حتما حتما باید 100% دارای یک سری استاندارد های خاصی باشد که مطلوب نظر من است و این ها هم هر جای یافت نمی شوند و فقط در برخی جهای خاص و از افراد خاص می توان این ها رو تهیه کرد

2 : و برخی هم مواد و وسایل نیمه فنی نیمه فنی بدان معنا که مثلا در طی عملات کار ها به ان ها نیاز مندیم ولی قطعات خیلی هاص نسیند که فقط از فروشگاه های خاص بشه اون هاو تیهه کرد و میشه تقریبا ( نه کاملا ) از هر جایی تهیه شون کرد
    مواردی مثل حلال های بدو ن بو (یزی شبیه تینر ولی با خواص متفاوت از تینر برای شستشوی چربی قطعات ) یا مثل بست کمر بندی های که برای بستن اجزا و یا بسته بندی کردن اجناس از اون ها استفاده می کنیم یا چسبو فوم و نایلون های بسته بندی که برای بسته بندی اجناس استفاده می شود
    یا مثلا مایع ضد زنگ برای زنگ زدایی از قطعات زنگ زده یا دستمال های حولهایی برای خشک کردن قطعات شستشو داده شده و این گونه موارد رو هم با یک شمارش سر انگشتی فعلا و تا این جا کار به عدد 72 قلم و 72 مورد رسیده اییم

که.....اگر احساس کرده اید که من ادمی هستم که این گونه موراد رو هم از نزدیک تریم فروشگاه به ودم تهیه می کنیم هنوز از بنده شناخت کافی به دست نیاورده ایید درست است که این گونه موراد که غیر تخصصی هستند را در هر فروشگاهی می توان یافت ولی مثلا فلان چسب نواری و یا فلان بست کمر بندی یا فلان حلال چربی که من می خواهم و مرا راضی می کند را ........ هرگز

حالا باز این موراد یک پله و یک مرحله راحت تر و سهل تر از مورادی که در مورد قبلی و مواد تخصصی عرض کردیم پیدا می شود یعنی اینطور نیست که فقط 2 -3 فروشگاه در کل شهر باشد که ان ها را داشته باشد ولی باز ان طور هم نیست که من برویم از از ابزار فروشی محل یا فروشگاه های موجود در محل ان ها را تیهه کنم
    آن مواردی خاصی با این ویژگی ها و استاندارد های خاصی که مد نظر من هست رو بعد از سال ها ازمون و خطی بین فروشگاه های مختلف سعی کرده ایی مکه یک فروشگاه برای خرید هر کدام از ان اقلام پیدا کنیم که خیلی هم به ما دور نباشد که برای رفتو امد و به انجا زمان زیادی صرف نشود ولی خب حتما حتما جنسی که ان فروشگاه عرض ه می کند و به ما می فروشد 100% ان استاندارد های که مد نظر من است را داشته باشد که این هم در طول سال های متمادی با گرفتن و ازمایش کردن احناس فروشگاه های مختلف بالاخره توانسته اییم برای هر کدام از اقلام این موارد هم یک جای رو پیدا کنیم که جنس مورد نظر ما را داشته باشد

3 : و درنهایت موراد و اقلام گروه سوم اقلام و موادی که تخصصی نیستند و کاری هم نیستند و یعنی مستقیما به کار های فنر مرتبط می شوند مثل چی ؟
    مثل چای و قندی که در کارگاه مصرف می شود یا مثل مواد شوینده مثل پودر شوینده یا مایع ظرف شویی که برای شستشوی قطعات پس از انجام کار های فنی استفاده میشود یا مثلا فندک و گاز فندگی که برای گرم رکدن برخی قطعات قبل از عملات خم کاری ( صاف کردن قطعات خم شده مثل گوشواره ها و لبه طوقه ها و ...)
    البته برای شستشوی قطعات بنده حتی از اسکاج های معمولی هم استفاده نمی کنم و اسکاج های که قطعات و وسایل را با انها شستشو می دهم را هم در زمره این لیست اقالم سوم قرا نمی دهم بلکه در لیست دوم قرا می دهم زیاد با هر اسکاجی نمیشود قطعات گران قیمت را شستشو داد زیاد باید خط و خش افتادن روی سطح رنگ کارو قطعا خاهد شد و تما و حتما می بایست از اسکاج های خوب ومرغوبی که سطح خیلی زبری ندارند استفاده کرد برای ان منظور
    بگذریم این اقلام و مواد دسته سوم را خب بر خلاف موراد اول و دوم می توان از هر جایی تهیه کرد و دیگر مثل مرواد اول و دوم نیازی به صرف زمان خیلی خیلی زیاد برای رفت وامد به فروشگاهی خص که فلان جنس خاص را داشته باشد نیست
    ولی هیمن اقالم گروم سوم هم که اقالم و موارد غیر کاری وغیر فنیاست هم پس از شمارشی سر انگشتی به 27 مورد و قلم رسید

4 : از بین اقلام این سه گروه موراد تدارکات کارگاه یه سری موارد و مواد و اقلام هستند که وجودشان برای کار لازم و ضرروری است و اگر در کار گاه به تمام رسند فلان کار را نمی توان انجام داد یعنی عدم وجود ان ها مساویست با عدم انجام کار این گونه موارد باید حتما حتما قبل از به اتمام رسیدن تجدید شوند و الا روند کار با مشکل مواجه می شود
    برخی از موراد این دسته هم هستند که موارد مصرفی نیسند یعنی کلاا و مده مصرفی نیستند ولی قطعه و کالا و موردی است که ممکن ست حین کار خراب شود و معیوب شود که ان ها هم باید به سرت تعویضو جایگیرین شوند مثل خیلی از ابزار ها یا لباس های کار یا اقلامی از کارگاه مثل وسایل روشنایی یا گرمایشی و سمایشی و از این قبیل

که کلیه این اقلام و موراد تعدادشان به بالای 70 مورد می رسد که باید قبل از به اتمام رسیدن حتما تجدید شوند و تهیه شوند یعنی تهیه آنها ضروری است

ولی باقی موراد مروادی هستند که نبودنشان ککار و روند انجام امرو را با مشکل و خلل مواجه نمی کند و در صورت به اتمام رسیدن یا خرابوی نبودن ان ها می توان کار ها را انجام داد ولو به یک مقدار تاخیر و خلل تا آن مورد و ان قلم تجدید شود و دوباره تهیه شود

5 : حالا..........حالا به این سه گروه اقالم و مواد 2 گروه دیگر هم باید اضافه کرد که جزو موارد و مواد و اقلام مصرفی کاری نیستند کدام دو گروه

5.1 : که گروه اول خود قطعات دوچرخه یعنی لوازم و قطعات خود دوچرخه که خود اقلام کاری ما هستند .......در مورد تعداد این ها خودتان اوستا هستید خودتان شمارش کنید که ببنید چند قلم جنس و قطعه دوچرخه ایی وجود دارد این یک در مورد وسواس داشتند روی ان ها هم یان نته رو در نظر بگیرید که خیلی جاها و خیلی شرکت ها و فروشگاه ها اجناسی که معیوب است یا عیب و ایاد های کوچکی هم ممکن است داشته باشد یا به راحختی آب خوردن به فروش می رسانند و اب هم از اب تکان نمی خورد چرا ؟ چون خود خریدار و مصرف کننده اصلا آگاه نیست از این که فلان قطعه چه ویژگی های ی باید داشته باشد که سالم باشد و معیوب و خراب قلم داد نشود

در این مورد و موارد در مقالات به وفور و به کرات توضیح داده ایم هخ چه بلا هایی که سرمان می آورد این شرکت ها و این همکاران و چقدر وقت ما بی هود ه تلف باید بشود که اجناس خراب این ها رو هی ببریم و بیاریم و چقدر پول ما حرام باید بشود که خیلی موقاع اصلا پس نمی گیرند جنس خراب خود را چرا ؟ چون از نظر اوها اصلا خراب نیست و می گویند شما حساسی اقا این سالمه............

5.2 : و گروه دوم هم ابزار ها که خود ابزاره ا هم به دو گروه ابزاره ا خاص دوچرخه و ابزار های عمومی تقسیم می شوند که ابزار های خاص دوچرخه دقیقا مثل مرواد و اقلام گروه تخصصی که خاص بوند فقط از طریق خردی از کشور های خارجی و ارسال به صورت مسافری برای ما امکان پذیراست
    ولی ابزارهای عمومی را خب می توانیم در همینجا تهیه ولی ان ها را هم باز مثل گروه اول و اقلام تخصصی فقطو فقط از برند های خاص و از فروشگاه های خاص شاید بتوانم بگویم که این گونه ابزار های عمومی را تا حدود سال 94-95 از ابزار فروشی های معمولی تهیه می کردم ولی از حدود ان سال ها به این طرف کلیه ابزار های خود را با ابزار های خاص و برند های درجه یک تدریجا جایگزین کرده ام که ان ها هم برخی مواقع در کار دچار تخریب و شکسته شدن و معیوب شدن می شوند و نیاز به تعویض دارند که برای تعویض ان ها هم دقیقا همان داستان های که برای تهیه و تدارک موارد تخصصی عرض کردیم باید انجام دهیم و باید زمان بگذاریم برای پیدا کردن و تهیه انها
    5.3 : ضمن این که در این مورد هم باز خیلی مواردی که ابزاری معیوب می شود شاید از نظر خیلی ها ان ابزار معیوب حساب نشود و قابل استفاده باشد ولی از نظر بنده .............
    هر ابزاری اگر یک سطح استاندارد خاصی را نداشته باشد معیوب محصوب می شود و قطعا ان قطعا دوچرخه یا ان پیچ و مهره قطعه را هم خراب خواهد کرد مثلا آچار آلنی که دورو گوشه های اضلاع ان از حدی بیشتر گرد و منحنی شده باشد و از حالت تیزی در امده باشد یا مثلا آچار تختی که دهانه ان از حدی بیشتر باز شده باشد.....که این میزان هم برا هر کسی با هر درجه ایی از دقت و وسواس متفاوت خواهد بود
    ویرایش توسط SABER_MTB : 21st July 2020 در ساعت

صاحب سایت

اجناس ته انباری

از حوالی اواخر سال 1398 به این طرف از طرفی با بروز مشکلات اقتصادی و چند برابر شدن قیمت دلار و تورم های شدیدی که در کشور داشتیم از طرفی هم که وضع قوانین مسخره و احمقانه برای واردات دوچرخه وقطعات دوچرخه که کار واردات رو سخت از از گذشته هم کرده

از طرفی هم به خاطر کاهش تولید دوچرخه و لوازم دوچرخه در سطح جهان به خاطر مشکل بیماری کرونا

که در لینک زیر در مورد ان مطلبی نوشته ام

کمبود قطعات دوچرخه در اقصی نقاط جهان

همه و همه دست به دست هم داده تا یک اتفاق بسیار بد در بازار دوچرخه ایران رخ دهد و آن هم چیزی نیست جر واردات اجناس به اصطلاح ته انباری.............

ته انباری یعنی چه : یعنی اجناس و کالا های و قطعات و دوچرخه های که در بازار های کشور های پیشرفته و جهان اول قابل فروش نیست

چرا قابل فروش نیست ؟ چون هر کدام عیب یا نقص یا مشکلی دارد

حال این اجناس چگونه سر از ایران در اورده اند ؟؟ خب دیگر نیازی به توضیح بنده نیست............

وارد کنندگان شرکت ها و عمده فروش های تاجر......به علت های که در اول عرایضم گفتم همه رو به اینگونه کالا ها اورده اند............و متاسفانه بازار ............پر شده از این اجناس..........

و وقتی منِ فروشنده قطعات رو به صورت عمده از شرکت وارد کننده خردیداری می کنم به من نمی گویند که این اجناس ته انباری و مشکل دار اند و عیب دار و نه تنها به من نمی گویند بلکه به مصرف کننده ها که مشتری تک خر یعنی مشتریهایی که به صورت تکی کالا ها رو از انها خریداری می کنند هم نمی گویند

بنده از حوالی اواخر سال 1398 به این طرف تا به حال که اوایل سال 1400 است و من دارم این مطلب را می نویسم به کرات.....................به کرات شده که مجبور شدم اجناسی رو به شرکت های واردکننده و به تاجر های عمده فروش عودت کنم و پس دهم

منتهی در اغلب مواقع انها از پس گرفتن کالای معیوب خود سر باز می زنند و ............جنس خراب را پس نمی گیرند................

چرا ؟؟؟ چون از نظر انها خراب نیست و عیبی و ایرادی ندارد اجناس آنها..............

و دلیل و استدلال انها هم برای این مطلب چیست ؟؟؟

خیلی ساده است : می فرمایند ما این دوچرخه ها و این اجناس را به مشتریان خود می فروشیم و کسی ابراز مشکل نمی کند و کسی جنس را پس نمی آورد..............فقط شما هستی که جنس را پس می اوری............

حال سوال ما از ان ها این است که برادران عزیز و گوگولی.....................

آیا شما به مشتری خود می گویید که این کالا و این قطعه فلان مشکل را دارد ؟

آیا می گویید که این قطعه فلان عیب را دارد ؟

جواب مشخص است و نیازی به گفتن من نیست.................

حالا آیا اگر شما نگویید مشتری و مصرف کننده با خبر است ؟؟؟؟ خودش یا آیا 90 % یا بلکه 99% مصرف کننده ها اصلا قادر به تشخیص عیب و ایراد در کالا و قطعه هستند ؟؟؟؟

آیا اگر یک دوشاخ Rebound اش خراب بود و عمل نمی کرد آن دوچرخه سوار می داند اصلا Rebound چیست ؟؟؟؟

آیا اگر Packing فلان ترمز درست عمل نمی کرد و باعث عدم Modulation آن ترمز می شود آیا دوچرخه سواری که این ترمز را خریداری می کند اصلا می داند این ها چیستند ؟؟

آیا گر قطعات یه دوچرخه قطعات بنجل و نا مرغوبی باشد ............خریدار و مصرف کننده می داند ؟؟؟؟ تجربه دارد ؟؟؟؟

آیا می داند که فلان توپی که روی این دوچرخه است 6 ماه هم عمر نخواهد کرد ؟؟؟ ایا می داند که این فلان ترمز یا دوشاخی که روی فلان دوچرخه است نهایتا 9 ماه هم به درستی کار نخواهد کرد ؟؟؟؟

جواب همه این سوال ها کاملا مشخص است و هر کسی هم که در حال خواندن این متن است جواب این سوالات را به درستی می داند

حالا ................وقتی فروشنده از عیبی و ایرادی که جنس دارد با خبر باشد و به خریدار نگویید و اطلاع ندهد این اسمش چیست ؟

چیزی نیست جز عوضی بازی..............و حرام لقمه بازی..................

شرکت ها و وارد کننده ها و تاجران همکار به ما می فرمایند که شما اگر به خریدار و مشتری خود نگویید او هم که نمی داند و اعتراضی نمی کند ..................و می رود...........

و همگی از اصطلاح معروف ( بده بره بابا ) استفاده می کنند و معتقد اند که بنده بیش از حد حساسم..............و وسواس دارم.............

و تقصیر خود ماست..........

ما هم می گوییم اوکی اصلا ما مقصریم باشه...................

ولی اگر شما که به بنده به صورت عمده اجناس را می فروشید موقع فروش به من بگویید که این کالا و این قطعه فلان مشکل را دارد ................و بنده هم که به صورت تکی به مشتری و مصرف کننده می فروشم اگر بگویم و او را مطلع کنم ..............

نه من خر هستم و نه مشتری من و مصرف کننده..................

تمام...................

و حرف آخر همکاران و تاجران و وارد کنندگان و شرکت ها این است که این اجناس بین 15 الی 20 درصد ارزان تر از اجناس دیگر است...................و این ارزان بودن خب به خاطر این ای که بالاخره جنس ممکن است عیب وی ایرادی داشته باشد دیگر.........

هر کسی هم که می خرد برای چه پس ارزان تر می خرد ؟؟؟

جواب بنده هم به همه همکاران محترم این است که :

خب اولا / ممکن است ایراد داشته باشد / غلط است...................آن چیزی که ما دیدیم قطعا عیب و ایراد دارد این گونه اجناس و قطعات..........قضیه احتمالا و این ها نیست قطعاً عیبو ایراد دارد این گونه موارد

دوما...............فروشنده اگر به خریدار بگوید که آقا جان آقا یا خانم محترم خریدار.............این کالای که می خواهم به شما بفروشم مثلا 15 درصد یا 20 درصد ارزان تر است ولی معیوب است و این ایراد یا ایرادات را دارد.............

به نظر شما کدام عقل سلیم و کدام آدم عاقلی قبول می کند که آن کالا را بخرد ؟؟؟؟

هر کسی که باشد حاضر خواهد بود آن 15 الی 20 % پول بیشتر را بدهد و جنس سالم را تهیه کند

نه ما که عمده می خریم و نه مشتریان ما و نه هم هیچ کسی من فکر نمی کنم اگر مطلع باشد اگر بداند حاضر باشد به خاظر 15 % 20 % قیمت پایینتر همچنین حماقتی کند و یک قطعه مشکل دار را خریداری کند

به هر حال در مملکت ما ................وقتی به این دوستان عزیز میگوییم این مسائل را می فرمایند که نه............شما زیادی حساسی و شما نیازی نیست که بگویید به مشتریان خود..............و بد بختانه ادعای مسلمانی هم ما داریم و انواع اقسام ادعا های دیگر.............

وقتی در شرکت های بزرگ قطعات بنجل و واقعا به درد نخور را روی دوچرخه ها نصب می کنند و به مشتری نگون بخت بیچاره هم اصلا هیچ اطلاعاتی نمی دهند که برادر این قطعات نهایتا نیم سال کار خوهند کرد خب او هم نمی داند..............و می خرد دوچرخه را

از ان طرف وقت بعد از گذشت مدتی و چند ماهی قطعات شروع کردند به خراب شدن و نشان دادن مشکلات.................باز هم به ان بد بختی نمی گویند که اقا یا خانم محترم پول خود را در چاه نریز....................

این قطعه اصلا تعمیر پذیر نیست و هر هزنیه ایی را هم که بکنید برای تعمیر این قطعه دو روز دیگر باز همین آش و است و همین کاسه......................

بد بخت بیچاره را می کشند به تعمیرگاه و پول از او می گیرند بابت تعمیر قطعات و یعنی تا می توانند خوب.......................او را می دوشند..................

تا جایی که می شود از او درامد زایی می کنند و نمی گذارند او بفهمد که داستان چیست و اطلاعات درست به او نمی دهند و نمی گذارند مطلع شود................

ما هم مگر جرعت داریم با ذکر جرئیات مثلا بگویم و بنویسیم که کدام شرکت و کدام دوچرخه ها و کدام قطعات ؟؟؟؟

مگر ما زورمان به این ها می رسد ؟؟؟؟؟ متاسفانه خیر..............ما هم اگر بخواهیم چیزی بنویسیم در سایت خود تا ملت را مطلع کنیم آنها آنقدر زورمند و قدرتمند هستند که بتوانند به راحتی برای ما مشکل ایجاد کنند و ما هم ترجیح می دهیم دهانمان را بسته نگه داریم................

منتهی خب ما خودمان دیگر تصمیم گرفتیم که دیگر اقدام به خرید اینگونه دوچرخه ها و این گونه قطعات نکنیم...........که خب به الطبع به خاطر شرایط موجود در بازار مجبوریم از خرید خیلی از اقلام و کالا ها صرف نظر کنیم که باز هم هر طور محاسبه می کنیم و نگاه می کنیم هیمن طور برای ما بهتر است

چون ما هم اوایل که نمی دانستیم و به ما هم نمی گفتند آن عزیزان دل که ..................و هر بار که جنسی را می خریدیم ان هم به صورت عمده.............
    بارها .....................بار ها باید کارو کارگاه خود را ول می کردیم برای مرجوع کردن ان به شرکت مربوطه مراجعه می کردیم ..............کلی از کار و زندگی خود می افتادیم

کلی هزینهمان رفته بود و هنوز هم معولم نیست چند تا از این قطعات در قفسه های ما باشد و بعدا تازه می خواهد مشخص شود و بعدا تازه دوباره باید سر آن ها حرص بخوریم و اعصاب خوردی بکشیم

اخر هم که معمولا پولی به ما پرداخت نمی کنند و می گویند به جای آن باید جنسی دیگر بردارید و قطعه ایی دیگر بردارید..................که ما هم مشکلی نداریم فقط به آنها می گویم اقا یک جنسی به ما بدهید که من مطمئن باشد سالم است من دیگر بر نگردم دیگر الاف نشوم دیگر وقتم تلف نشود ......................چشم ما بر می داریم و پول هم نخواستیم..............

نهایتا بعد از گذشت حدود دو سال این وضعیت مسخره و اعصاب خورد کن دیگر بنده می بینم که کلا زیاد دست به خرید اجناس نزنم برایم بهتر است

اجناس هم بماند و ارزانی همان هایی که می توانند انها را به فروش برسانند و پس هم نمی اورند و راحت به مصرف کننده می فروشند....................

هر سودی هم دارد مبارک آن های که توانایی خوردنش را دارند که ما به این کار توانا نیستیم...............و این پول ها حتما در گلوی ما گیر خواهد کرد..........

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاتة

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)