نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مصیبت نامه خرید از شرکت ها

Threaded View

صاحب سایت

مصیبت نامه خرید از شرکت ها

مقدمه:

در چند سال گذشته مشکلات و مصیبت ها و بد بختی های رو شرکت های محترم بر سر ما آورده اند که که نهایتاَ بنده بعد از دو دو تا چهار تا نزد خودم و فکر کردن و تحمل کردن این مسائل تصمیم گرفته ام که دیگر اصلا اقدام به خرید و فروش اجناسو قطعات نکنم یا اگر هم بکنم خیلی خیلی خیلی کم ترو محدود تر کنم این کار رو.........

از حوالی اواخر سال 1398 به این طرف از طرفی با بروز مشکلات اقتصادی و چند برابر شدن قیمت دلار و تورم های شدیدی که در کشور داشتیم از طرفی هم که وضع قوانین مسخره و احمقانه برای واردات دوچرخه وقطعات دوچرخه که کار واردات رو سخت از از گذشته هم کرده

از طرفی هم به خاطر کاهش تولید دوچرخه و لوازم دوچرخه در سطح جهان به خاطر مشکل بیماری کرونا

که در لینک زیر در مورد ان مطلبی نوشته ام

کمبود قطعات دوچرخه در اقصی نقاط جهان

همه و همه دست به دست هم داده تا یک اتفاق بسیار بد در بازار دوچرخه ایران رخ دهد و آن هم چیزی نیست جر واردات اجناس به اصطلاح ته انباری.............

ته انباری یعنی چه : یعنی اجناس و کالا های و قطعات و دوچرخه های که در بازار های کشور های پیشرفته و جهان اول قابل فروش نیست

چرا قابل فروش نیست ؟ چون هر کدام عیب یا نقص یا مشکلی دارد

حال این اجناس چگونه سر از ایران در اورده اند ؟؟ خب دیگر نیازی به توضیح بنده نیست............

وارد کنندگان شرکت ها و عمده فروش های تاجر......به علت های که در اول عرایضم گفتم همه رو به اینگونه کالا ها اورده اند............و متاسفانه بازار ............پر شده از این اجناس..........

و وقتی منِ فروشنده قطعات رو به صورت عمده از شرکت وارد کننده خردیداری می کنم به من نمی گویند که این اجناس ته انباری و مشکل دار اند و عیب دار و نه تنها به من نمی گویند بلکه به مصرف کننده ها که مشتری تک خر یعنی مشتریهایی که به صورت تکی کالا ها رو از انها خریداری می کنند هم نمی گویند

بنده از حوالی اواخر سال 1398 به این طرف تا به حال که اوایل سال 1400 است و من دارم این مطلب را می نویسم به کرات.....................به کرات شده که مجبور شدم اجناسی رو به شرکت های واردکننده و به تاجر های عمده فروش عودت کنم و پس دهم

منتهی در اغلب مواقع انها از پس گرفتن کالای معیوب خود سر باز می زنند و ............جنس خراب را پس نمی گیرند................

چرا ؟؟؟ چون از نظر انها خراب نیست و عیبی و ایرادی ندارد اجناس آنها..............

و دلیل و استدلال انها هم برای این مطلب چیست ؟؟؟

خیلی ساده است : می فرمایند ما این دوچرخه ها و این اجناس را به مشتریان خود می فروشیم و کسی ابراز مشکل نمی کند و کسی جنس را پس نمی آورد..............فقط شما هستی که جنس را پس می اوری............

حال سوال ما از ان ها این است که برادران عزیز و گوگولی.....................

آیا شما به مشتری خود می گویید که این کالا و این قطعه فلان مشکل را دارد ؟

آیا می گویید که این قطعه فلان عیب را دارد ؟

جواب مشخص است و نیازی به گفتن من نیست.................

حالا آیا اگر شما نگویید مشتری و مصرف کننده با خبر است ؟؟؟؟ خودش یا آیا 90 % یا بلکه 99% مصرف کننده ها اصلا قادر به تشخیص عیب و ایراد در کالا و قطعه هستند ؟؟؟؟

آیا اگر یک دوشاخ Rebound اش خراب بود و عمل نمی کرد آن دوچرخه سوار می داند اصلا Rebound چیست ؟؟؟؟

آیا اگر Packing فلان ترمز درست عمل نمی کرد و باعث عدم Modulation آن ترمز می شود آیا دوچرخه سواری که این ترمز را خریداری می کند اصلا می داند این ها چیستند ؟؟

آیا گر قطعات یه دوچرخه قطعات بنجل و نا مرغوبی باشد ............خریدار و مصرف کننده می داند ؟؟؟؟ تجربه دارد ؟؟؟؟

آیا می داند که فلان توپی که روی این دوچرخه است 6 ماه هم عمر نخواهد کرد ؟؟؟ ایا می داند که این فلان ترمز یا دوشاخی که روی فلان دوچرخه است نهایتا 9 ماه هم به درستی کار نخواهد کرد ؟؟؟؟

جواب همه این سوال ها کاملا مشخص است و هر کسی هم که در حال خواندن این متن است جواب این سوالات را به درستی می داند

حالا ................وقتی فروشنده از عیبی و ایرادی که جنس دارد با خبر باشد و به خریدار نگویید و اطلاع ندهد این اسمش چیست ؟

چیزی نیست جز عوضی بازی..............و حرام لقمه بازی..................

شرکت ها و وارد کننده ها و تاجران همکار به ما می فرمایند که شما اگر به خریدار و مشتری خود نگویید او هم که نمی داند و اعتراضی نمی کند ..................و می رود...........

و همگی از اصطلاح معروف ( بده بره بابا ) استفاده می کنند و معتقد اند که بنده بیش از حد حساسم..............و وسواس دارم.............

و تقصیر خود ماست..........

ما هم می گوییم اوکی اصلا ما مقصریم باشه...................

ولی اگر شما که به بنده به صورت عمده اجناس را می فروشید موقع فروش به من بگویید که این کالا و این قطعه فلان مشکل را دارد ................و بنده هم که به صورت تکی به مشتری و مصرف کننده می فروشم اگر بگویم و او را مطلع کنم ..............

نه من خر هستم و نه مشتری من و مصرف کننده..................

تمام...................

و حرف آخر همکاران و تاجران و وارد کنندگان و شرکت ها این است که این اجناس بین 15 الی 20 درصد ارزان تر از اجناس دیگر است...................و این ارزان بودن خب به خاطر این ای که بالاخره جنس ممکن است عیب وی ایرادی داشته باشد دیگر.........

هر کسی هم که می خرد برای چه پس ارزان تر می خرد ؟؟؟

جواب بنده هم به همه همکاران محترم این است که :

خب اولا / ممکن است ایراد داشته باشد / غلط است...................آن چیزی که ما دیدیم قطعا عیب و ایراد دارد این گونه اجناس و قطعات..........قضیه احتمالا و این ها نیست قطعاً عیبو ایراد دارد این گونه موارد

دوما...............فروشنده اگر به خریدار بگوید که آقا جان آقا یا خانم محترم خریدار.............این کالای که می خواهم به شما بفروشم مثلا 15 درصد یا 20 درصد ارزان تر است ولی معیوب است و این ایراد یا ایرادات را دارد.............

به نظر شما کدام عقل سلیم و کدام آدم عاقلی قبول می کند که آن کالا را بخرد ؟؟؟؟

هر کسی که باشد حاضر خواهد بود آن 15 الی 20 % پول بیشتر را بدهد و جنس سالم را تهیه کند

نه ما که عمده می خریم و نه مشتریان ما و نه هم هیچ کسی من فکر نمی کنم اگر مطلع باشد اگر بداند حاضر باشد به خاظر 15 % 20 % قیمت پایینتر همچنین حماقتی کند و یک قطعه مشکل دار را خریداری کند

به هر حال در مملکت ما ................وقتی به این دوستان عزیز میگوییم این مسائل را می فرمایند که نه............شما زیادی حساسی و شما نیازی نیست که بگویید به مشتریان خود..............و بد بختانه ادعای مسلمانی هم ما داریم و انواع اقسام ادعا های دیگر.............

وقتی در شرکت های بزرگ قطعات بنجل و واقعا به درد نخور را روی دوچرخه ها نصب می کنند و به مشتری نگون بخت بیچاره هم اصلا هیچ اطلاعاتی نمی دهند که برادر این قطعات نهایتا نیم سال کار خوهند کرد خب او هم نمی داند..............و می خرد دوچرخه را

از ان طرف وقت بعد از گذشت مدتی و چند ماهی قطعات شروع کردند به خراب شدن و نشان دادن مشکلات.................باز هم به ان بد بختی نمی گویند که اقا یا خانم محترم پول خود را در چاه نریز....................

این قطعه اصلا تعمیر پذیر نیست و هر هزنیه ایی را هم که بکنید برای تعمیر این قطعه دو روز دیگر باز همین آش و است و همین کاسه......................

بد بخت بیچاره را می کشند به تعمیرگاه و پول از او می گیرند بابت تعمیر قطعات و یعنی تا می توانند خوب.......................او را می دوشند..................

تا جایی که می شود از او درامد زایی می کنند و نمی گذارند او بفهمد که داستان چیست و اطلاعات درست به او نمی دهند و نمی گذارند مطلع شود................

ما هم مگر جرعت داریم با ذکر جرئیات مثلا بگویم و بنویسیم که کدام شرکت و کدام دوچرخه ها و کدام قطعات ؟؟؟؟

مگر ما زورمان به این ها می رسد ؟؟؟؟؟ متاسفانه خیر..............ما هم اگر بخواهیم چیزی بنویسیم در سایت خود تا ملت را مطلع کنیم آنها آنقدر زورمند و قدرتمند هستند که بتوانند به راحتی برای ما مشکل ایجاد کنند و ما هم ترجیح می دهیم دهانمان را بسته نگه داریم................

منتهی خب ما خودمان دیگر تصمیم گرفتیم که دیگر اقدام به خرید اینگونه دوچرخه ها و این گونه قطعات نکنیم...........که خب به الطبع به خاطر شرایط موجود در بازار مجبوریم از خرید خیلی از اقلام و کالا ها صرف نظر کنیم که باز هم هر طور محاسبه می کنیم و نگاه می کنیم هیمن طور برای ما بهتر است

چون ما هم اوایل که نمی دانستیم و به ما هم نمی گفتند آن عزیزان دل که ..................و هر بار که جنسی را می خریدیم ان هم به صورت عمده.............
    بارها .....................بار ها باید کارو کارگاه خود را ول می کردیم برای مرجوع کردن ان به شرکت مربوطه مراجعه می کردیم ..............کلی از کار و زندگی خود می افتادیم

کلی هزینهمان رفته بود و هنوز هم معولم نیست چند تا از این قطعات در قفسه های ما باشد و بعدا تازه می خواهد مشخص شود و بعدا تازه دوباره باید سر آن ها حرص بخوریم و اعصاب خوردی بکشیم

اخر هم که معمولا پولی به ما پرداخت نمی کنند و می گویند به جای آن باید جنسی دیگر بردارید و قطعه ایی دیگر بردارید..................که ما هم مشکلی نداریم فقط به آنها می گویم اقا یک جنسی به ما بدهید که من مطمئن باشد سالم است من دیگر بر نگردم دیگر الاف نشوم دیگر وقتم تلف نشود ......................چشم ما بر می داریم و پول هم نخواستیم..............

نهایتا بعد از گذشت حدود دو سال این وضعیت مسخره و اعصاب خورد کن دیگر بنده می بینم که کلا زیاد دست به خرید اجناس نزنم برایم بهتر است

اجناس هم بماند و ارزانی همان هایی که می توانند انها را به فروش برسانند و پس هم نمی اورند و راحت به مصرف کننده می فروشند....................

هر سودی هم دارد مبارک آن های که توانایی خوردنش را دارند که ما به این کار توانا نیستیم...............و این پول ها حتما در گلوی ما گیر خواهد کرد..........

حالا این مطلب که نوشتیم فقط و فقط مقدمه ایی بود از هزاران مصیبتی که این شرکت ها بر سر ما آورده اند و می اورند...........

در آینده در پست های زیر مطالبی را با عکس و با فیلم و با ذکر جزئیات کامل خواهم نوشت که حد اقل یکی از هزاران بلایی که این ها سر ما اورده اند را بتوانم به رشته تحریر در اورم و شاید یک مقدار خیلی خیلی کمی شم ا بتونید ببینید و بفهمید که بعد از حدود 15-16 سال کار در این صنف اصلا تصمیم گرفتم که دیگر اجناس برای فروش نیاورم و فروش و قطعات و دوچرخه را کلا اصلا بی خیال شوم......................و عطایش را به لقایش ببخشم............

در ادامه در پست های پایین شورع خواهم کرد به نوشتن مطالب..............

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاتة
    ویرایش توسط SABER_MTB : 22nd June 2021 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)