نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: لوازم تقلبی

صاحب سایت

لوازم تقلبی

تو این مقاله سعی می کنم در مورد برخی لوازم تقلبی که میشه و می تونم مطالبی رو بنویسم

و یادتون باشد که بنده در مورد تمامی و همه لوازم های تقلبی متاسفانه نمی تونم بنویسم و خلاصه مطلبی در سایت خودم قرار بدم چرا ؟؟؟

چون صاحبان بعضی شرکت ها خب ما رو می شناسند................و نه هم این که اصلا من با اون ها کار می کنم خدا رو شکر با تمامی شرکت ها و وارد کننده هایی که لوازم تقلبی وارد می کنند و ما رو اَبله و الاغ فرض می کرده اند کات کردیم و دیگه مراوده مالی و تجاری و کاسبی نداریم با اون دسته از شرکت ها و تاجران عزیز............

ولی از اون جایی که این ها ادمهای ناجور ی اند بالاخره می تونن آسیب هایی به خودم و اموال من برسونند..........

اینه که من مجبورم جانب احتیاط رو رعایت کنم و راجع به همه لوازم و قعطات تقلبی که در بازار ایران وارد میشه متاسفانه مطلبی نمی تونم بنویسم

ولی تا جایی که میشه تا جایی که و لوازم های که می تونم و می دونم کسی در قبال اونها آسیبی به من نمی تونه وارد کنه و برای کسی شاید مهم نباشه.................سعی می کنم وقت بزارم و مطالبی رو بنویسم تا چیز هایی که تو پاچه خودم رفته و تو پاچه دوستانم رفته رو حد اقل جلو گیری کنیم از این که تو پاچه دیگران بره..............

و پول دیگران حداقل حرام نشه و شاید دو نفر با خوندن انی مطالب از دادن پول خودشون به یه سری لاشخوران و مفت خوار ها اجتناب کنند.............

که همون دو نفر هم این مطالب رو بخونندو آگاه بشن ثواب دنیوی و اُخرویش برای من کافیه............

صاحب سایت

پست اول

پست اول

یه دوستی گرامی ایی این عکس رو ارسال کرده بود برای بنده و فرموده بود که به نظر شما این تنه Cube است یا Blast است و رنگ و برچسب Cube خورده ؟

شما دقت بفرمایید به اون قسمت های که فلش زدیم

* قوس روی میله بالایی تنه قبل از پیشونی
    * قوس و فرو رفتگی وسط خود پیشونی

و روی دوچرخه های Blast هم دقیقا به همین موارد دقت بفرمایید

حالا می بینیم که این بنده خدا روی تنه نوشته Reaction
    حالا هم نگاهی می اندازیم به تنه Cube Reaction واقعی

اول نگاه می کنیم ببینم پیشانی اش قوس دارد و فرورفتگی دارد وسط اش ؟؟

سپس نگاه می کنیم ببینیم روی میله بالایی تنه قبل از پیشانی قوسی دارد یا نه

جزعیات دیگر هم مثلا این که تو تنه این بنده خدا بین دو رام عقب بالایی زیر زین یک پل بین رام چپ و راست خورده داخل عکس اول دقت کنید

و نگاهی می اندازریم به هون قسمت روی تنه Cube Reaction

جزئیات ریز دیگه هم از قبیل شکل پروفایل ( مقطع ) لوله ها و ریزه کاری های محل اتصال لوله ها هم بماند

نکته بعدی محل اتصال توپی عقب به تنه است به علاوه شکل گوشواره این تنه

و همین ناحیه توی Cube Reaction

و حتی مدل های دیگر Cube هم هیچ کوم شکل گوشواره شون اون شکلی نیست که چرخ اون دوست گرامیمون هست

چند نکته دیگر هم لازم به تذکر است یکی محل قرار گیری والف بین پره ها که نشون میده پره بندی اون چرخ اولی دستی انجام شده و درست هم انجام نشده دقت کنید تو همون عکس اول

و مقایسه کنید با حالتی که باید باشد یعنی والف باید بین دو پره موازی باشد

نکته دیگر فونت نوشته 29 روی پیشانی این تنه است که هر کسی با فونت نوشتار Cube آشنا باشد متوجه می شه که این فونت فونت خود کیوب نیست

مسئله دیگر که با توجه به طوقه های این چرخ مشخص میشه اینه که طوقه های این چرخ روش ازاین مارک های متفرقه خورده که دقیقا هم مشخص نیست چی اند Ma....... و بعد پشت مارک اصلی طوقه مارک و لوگوی Cube خورده که بقیه جاهای چرخ هم همین لوگو خورده مثل روی این بلند کننده لوله دوشاخ بالای پیشونی

که یه قطعه ایی بوده مثل این قطعه که کارش بلند کردن لوله دوشاخ است برای دوشاخ هایی که لوله شون کوتاه شده و بریده شده

و بعید می دونم که خود Cube یه همچین چیزی داشته باشه

در آخر کل مباحث بنده به اون دوستی که این عکس رو ارسال کرده بود عرض کردیم که برادر.............هر کسی این عکس ها رو برای شما ارسال کرده بهش بفرمایید که دوست گرامی...به جای این کار ها و این لوگو بازی ها و رنگ کردن تنه........جان هر کی دوست داری لوله زینتو درست ببند
    * در عکس اول دقت کنید این دوست گرامی لوله زینشو بر عکس بسته.........

جالب تر از همه این که این طرف این دوچرخه رو با این وضعیت
    با ست دنده Deore /SLX سیستم 9 سرعته......با دوشاخ خشک بدون کمک با ترمز سیمی قیمت گذاشته 11 میلون تومن

خود Cube اصل مدل Acid فرض مثال با ست XT /SLX سیستم 11 سرعته با ترمز هیدرولیک شیمانو و عرض به خدمت شما دوشاخ Rock Shox Recon قیمتش زیر 10.5 میلوین تومن است
    اون وقت این بنده خدا این دوچرخه رو با این وضعیت و با این قطعات و لوازم گذاشته 11 تومن چجوریه الله اعلم

صاحب سایت

پست دوم

پست دوم

خب به تازگی زنجیر هایی وارد بازارن ایران شده که ما هم تعدادی از اون های و بالاخره خریداری کردیم و تو پاچه خودما هم رفته...............

یک سری زنجیر Shimano HG73 وارد شده که بنده خبر ندرایم کی وارد کرده به ایران........

شکل جعبه و بسته بندیشون این هست..............

منتهی از روی شکل جعبه و بسته بندی نمی شه چیزی متوجه شد چرا که خود شیمانو هم دقیقا زنجییر های HG 73 خودش رو چند سالی با همین شکل و جعبه تولید می کرد

منتهی.........................
    منتهی..................................

زنجیر ها رو که ما به مشتری ها می فروختیم......... بعد از مدتی تمامی مشتریهای که این زنجیر ها رو به اون ها فروخته بودیم بر می گشتند...............و می دیدیم دانه های زنجیر تماما در هم گیر کرده..........

یعنی چی ؟؟؟

یعنی بدین شکل می شدند.............

* این عکس مروبط به این زنجیر ها نیست و حتی مربوط به حالتی که برای این زنجیر ها بوجود می امد و می آید هم نیست و مربوط است به یک مطلب دیگر............منتهی برای این که دقیقا نشان دهم که چه شکلی می شدن.......این عکس رو قرار دادم

حالا در اون عکس که شما مشاهده فرمودین یکی از دانه های زنجیر فقط در هم گیر کرده بود............

ولی در این زنجیر ها تقریبا تمامی دانه ها به دانه های کناری و بقلی خود در گیر می شدند و گیر می کردند یعنی وقتی زنجیر دور خوردو و دور قرقره های شارژئون می پیچید در طول حرکت خود.................دیگر دانه ها به هم گیر می کردند و به این شکل غلطش روان و آزادی نداشتند در همدیگر و باعث میشد که اصلا کمپلت تنظیم دنده از هم بپاشد

و زنجیر دایم از روی یک خوردو به یک خودرو دیگر بپرد و بیافتد..............

حالا اولش ما گفتیم شاید یک مشتری زنجیر را خوب نشسته یا زنجیرش را با گازوئیل یا بنزین شستشو داده که در یک مقاله دیگر در جای دیگر نوشته ام که شستشو دادن قطعات دنده با سوخت ها یعنی با بنزین و گازوئیل چه بلایی به سر قطعات می اورد دقیقا............

که برای خواندن ان مطلب باید به لینک زیر بروید

شستشوی زنجیر

کاری نداریم منتهی بعد از این که مشتریهای دوم و سوم و چهارم هم .................که همان زنجیر را به انها فروخته بودم امدند و دیدم همان مشکل را دارند با دقت بیشتری زنجیر ها رو بررسی کردیم گفتیم نکنه که تقلبی باشند و به پاچه ما اِماله کرده باشند.....................

دیدیم که ...................

اولین نکته ایی که حائز اهمیت بود این که برخی دانه های زنجیر نوشته های رو ان اصلا به درستی حک نشده بوده...................

و همونطور که می بینید نصفه و نیمه حک شده رویشان که نشان دهنده این است که ان ماشین و دستگاهی که نوشته ها را حک می کرده روی دانه ها برخیشان را درست حک نمی کرده......و ان برخی دانه ها را هم همان طور بسته اند روی زنجیره ا و داده اند بیرون..................

و نکته دوم......................فونت نوشتاری کلمه Shimano روی ان زنجیر ها...............

حالا کسی مثل بنده که از سال 1382 دارد به این زنجیر ها نگاه می کند ..... وقتی دقت می کند به نحوه نوشتار کلمه شیمانو همان لحظه اول می فهمد از روی شکل فونت و شکل حروف ............که این زنجیر تقلبی است ...........

ولی برای کسانی که شاید از روی شکل حروف و شکل فونت ها متوجه نشود و چشمشان عادت ندارد ...................و تجربه ندارند یک نکته بسیار شاخص......و مشخص...........عرض کنم....

لوگوی شیمانو رو شما دقت کنید..............

خط وسط حرف ( H ) در ان از وسط خیلی پایینتر است............یعنی خط افقی حرف ( H ) از وسط به سمت پایین خیلی متمایل است.............

و حتی روی تمامی زنجیر های اصلی شیمانو هم به این نکته اگر دقت کنید...............

می بینید که این نکته در اونها به درستی رعایت شده............

در تمامی رده ها و مدل ها و سال ها....................

ولی در زنجیر های تقلبی.....................که عکس هایی که در بالا گذاشته بودم رو دقت کنید.................متوجه می شوید که این نگته در ان رعایت نشده...............

مثلا در این عکس در دانه ایی که در سمت راست ان دانه وسطی که حروف اش اصلا حک و چاپ درست نشده است دقت کنید...............

یا در این یکی عکس به کلمه شیمانو در دانه سمت چپی دقت اگر کنید................

می بینید که بله.................اون خط وسط ( H ) آن نکته ایی که در موردش صحبت کرده ام رو در ان رعایت نکرده اند................

و حتی شکل حرف ( A ) و ( N ) و ( M ) رو هم دقت کنید با شکل همین حرف در لوگوی شیمانو یا در زنجیر های اصلی..............متوجه تفاوت شکل هاشون خواهید شد...................

مثلا حرف ( N و M ) گوشه بالا سمت چپ اش در لوگو و زنجیر های اصلی رو دقت بفرمایید یک زاویه تیز 90 درجه دارد..............

ولی در زنجیرهای تقلبی همان را دقت کنید..........به چه شکل است............

این است که ............بله..................یه سری مشتری ها اخه نمی تونن باور کنند و تو مغزشون فرو نمی ره که وقتی بهشون می گیم بازار پر شده از لوازم تقلبی و من دهنم داره سرویس میشه هم ضرر مالی می کنم

هم کلی وقتم و اعصابم به فنا می ره ....................فکر می کنند که ما داریم پیاز داغشو زیاد می کنیم..............یا مثلا دنبال مظلوم نمایی هستیم برای خودمون.................

این یک نمونه اش که می تونستیم تازه بنویسیم....................

ده ها نمونه مثل این رو من اصلا نمی تونم بنویسم...................به همون دلایلی که در پست مقدمه همین تاپیک نوشتم..................
    ویرایش توسط SABER_MTB : 27th June 2021 در ساعت

صاحب سایت

پست سوم #3

زنجیر هایی که تو پست قبلی یعنی پست #2 در موردشون نوشته بودم گویا رواج خیلی زیادی پیدا کردن تو بازار

و نمونه های مدل های دیگه رو هم پخش کردن توی بازار.........

این یکی مدل ها گویا سوتی های ی رو که در پست #2 هیمن تاپیک نوشته بودم رو توش حل کردن که راحت تر بتونن تقلب کنن و دیر ترو سخت تر تقلبی بودن جنس مشخص بشه ولی............. این یکی مدل های جدید حتی نوشته ها و لوگوی شیمانو اش رو نتونستند درست و دقیق روی صفحات زنجیر چاپ کنن...............یعنی نوشته هایش کج و کوله چاپ و حک شده و نه وسط است و در خیلی جاها هم از کناره های صفحات زده بیرون.........

از اون دسته همکارانی بنده تعجب می کنم که راحت ..............................راحت این اجناس تقلبی رو می فروشند به خلق الله..............

و همشون هم ماشاالله ادعای این رو دارند که ما سال هاست تو این کاریم.......................

و با اون همه تجربه که برخیشون 30 یا حتی 40 ساله که در این صنف دوچرخه فعایت دارند نمی تونن تقلبی بودن این زنجیر ها رو تشخیص بدن ؟؟؟

یا نمی خان تشخیص بدن.............

و تو این اشفته بازار خریداران باید خودشون مراقب خودشون و پول و جیب خودشون باشند و دقت کنن که اجناس تقلبی رو بهشون نفروشند..............
    ویرایش توسط SABER_MTB : 20th July 2021 در ساعت

صاحب سایت
    امروز رفته بودیم روغن ترمز DOT 4 دچار ابتیاع شدگی بشیم................

حدود 3 ساعت کل شهر رو گشتیم.................2 ساعت در یک جا و 1 ساعت هم یک مرگز دیگه...................................

هر چی بود و نبود تمام تقلبی بود یه سری قوطی ها که از همون پلمپ شخمی سرشون می شد فهمید تو باقر آباد سفلی پر شدن.........

برخی دیگشون هم از رو همون چاپ قوطیشون می شد باز فهیمد که چینی اند و تقلبی ...................

یه دونه هم بود چند تا از فروشگوه ها داشتن....................فروشگاه نه ها فروشگوه.................به نام Value می گفتن کره اییه........

اینو از 5 تا جای مختلفش می شه فهمید تقلبیه.........................

1 : اصلا همچین برندی رو سرچ کنید وجود خارجی نداره تو هیچ کجای اینترنت هم پیدا نمی شه هیچ اطلاعاتی ازش......

2 : نوشته Value Added Services ....................
    یعنی خدمات ارزش افزوده ...................چه ربطی داره به روغن ترمز ؟؟؟؟

ربطش اینه که طرفی که بر داشته این بر چسب روی کار رو طراحی کرده که پرینت بگیرند بزنن رو کار ........................همینجوری چهار تا چیز از این ور اون ور بر گرفته کپی پیست کرده انداخته اینجا............... *احتمالا از رو کاتالوگ چند تا روغن دیگه.........

3 : نوشته Ully Synhtetic این در واقع این بوده ..............Fully Synthetic یعنی تمام مصنوعی و غیر mineral................ولی اون یالغوز السلطنه ایی که این رو آمده کپی و پیست کنه...............موس اش F اون کلمه رو نگرفته................

و هیچ کسی هم نگاه نکرده و برسی و دقت نکرده بعدا همین جوری بردن رو خط تولید.......................

* این یه تیکه رو می خواستم ننویسم چون همین چند روز پیش خودم.............یه سوتی تایپی + پرینتی دادم............دوشاخ یه نفر الان معلوم نیست کجاست ؟؟؟؟!!!!
    و خواستم که رطب خورده منع نکنم ولی نوشتم دیگه ..................امید وارم اون دنیا رطب ها رو تو ما تحتم فرو نکنن...................

4 : این نوشته Engine Oil که نشون می ده این متن رو از رو جعبه و قوطی به روغن موتور کپی کردن...................

5 : نوشته Automotive lubricants که یعنی روان کارهای خودرویی که باز هم نشون می ده از رو یه کاتالوگ یا قوطی یه روغن موتور برداشتن همه این ها رو کپی و پیست کردن.......................

خلاصه گشتم تو اینترنت ببینمم روغن DOT 4 اصلی چی گیر میاد یه سری برند Renault بود برا ماشین های رنو یه سری هم بندی های مطرح و خوب آلمان که قدیم هم خودم ازشون می گرفتم............... منتهی قیمت های خیلی خیلی گرون.....................در حد لیتری بالای 2 تومن....................که باز هم مشکلی نیست من می دم..............

روغن مینرال شیمانو هم الان همون قیمته.............

منتهی من یه سوال علمی دارم فرهنگی دارم هنری دارم الان از کجا معلوم من اونو گرفتم دو میلیون و خورده ایی...............و دوباره تقلبی از آب در نیامد ؟؟؟؟؟

مشکل اینجاست که امتحانش مجانی نیست..................

چون الان پول یه دست ترمزی که روغن DOT 4 بهش بخوره دیگه زیر 8 -9 تومن نیست.....................و اگر ترمز طرف رو بعد از چند ماه یا حتی یک سال هم خراب کنه.....................مشتری و طرف بد بخت میشه....................و مسئولیتش هم گردن منه....................

یکی از همکاران ما که ید طولایی در تقلب و دزدی داره و سال 90 هم یه چیزی به ما فروخت.............به مبلغ 500 تومن و جنس رو تحویل نداد................

و هر چی هم بهش زنگ می زدیم گوشیو دیگه جواب نمی داد..............و به خونشون زنگ می زدیم پدرش بر می داشت می گفتم فُلانی کجاست می گفت گویا مشکلی پیش آمده نمی خاد با شما صحبت کنه...................

گفتم پس

به پول الان حساب بخایم بکنیم که اون 500 تومن اون موقع چقدر میشه..................... اون موقع دلار بود 970 تومن و الان هست 52 تومن ...........

می شده 515 دلار.............ولی....................... ..

از اون زمان تا الان هم خود دلار هم افت ارزشی داشته گرچه ناچیز.....................اون رو هم دچار شدیم به محاسبة................... 515 دلار سال 2011 الان که 2023 اییم میشه نِچة ؟

میشه 704.4 دلار..........

و با دلار 52 تومنی امروز حساب کنیم حدودا میشه 36.600 میلیون تومن

و رفتیم دیدیم همون همکاره تو سایتش روغن تقلبی شیمانو گذاشته..........................60 سیسی 230 تومن..............

این رو از رو رنگش میشه فهیمد که تقلبیه....................
    و روغن اصل شیمانو الان که داریم این رو می نویسم لیتری 2300 بیشتر نیست دیگه 60 سیسی اش می شه 138 تومن.................

این روغن رو تقلبی که معلوم نیست چیه ................روغن کرچکه روغن چرخ خیاطیه چیه رو داره می کنه تو پاچه خلق الله 230 تومن....................که تازه بعدا معلوم نیست با ریختن این روغن تو ترمز هاشون چه بلایی به سر ترمزهاشون بیاد..................

خاطره این که این همکار حروم زادمون سرم کلاه گذاشته بود رو تعریف کردم یاد یه دوست دیگه افتادم که کلاس سوم ابتدایی سرم کلاه گذاشته بود...............کلا اینقدر سرم کلاه گذاشتن ریزو درشت تا سنین حدود 20 سالگی تو کار ها که دیگه اب دیده شدیم و یاد گرفتیم از دور چگونه مار قحبگان رو شناسایی کنیم....................

کلاس سوم ابتدایی بودیم مدیر مدرسومون ساعتمونو گرفته بود اون موقع ساعت اوردن به مدرسه ممنوع بود..................الان گوشی می ارند بچه ها مدرسه فکر کنم............
    اقا این مدیر ما ساعت مارو گرفته بود می گفت برو به بابات بگو بیاد بگیره............من هم می دونستم به بابام هم بگم یه فص کتک هم باید تو خونه بخورم اصلا بی خیال ساعته شدم.................

الن اون مدیره تو محلمون لحاف دوزی داره............یه روز رفتم پیشش گفتم تو ندیدی من نیامدم دنبال ساعتم خودت چرا نیاوری پس بدی مادر به خطا............؟؟؟

گفت من اصلا یادم نیست چی می گی گفتم من وظیفه داشتم الان و در این مقال هت بگم و حجت رو بهت تموم کنم که در عوالم بعدی گفتم این حقم گردنت مونده از دنیا..اجابتش کن الان ..................نگی چرا نگفتی پس همون جا ...... ............

کار نداریم من یک سال تمام پول تو جیبی هامو جمع کرده بودم که یه ساعت بخرم.........................و نمی دونستم که در این جامعه..........و در بین این ملت حروم زاده کثافت * بلا نسبت عده قلیلیشون که این طوری نیستند............................عمومش ون دنبال این اند که یه جروی بهت اسیب بزنن و به جان و مال و ناموست تجاوز کنن............

اون همکلاسیمون امد گفت ععععع اقا من می خام دوربین بخرم برم عکاسی کار کنم بیا پولمو بده من 6 ماه بعد 2 برابر بهت بر می گردونم.............

من هم بچه و ساده.............و کودکی کودن.........من اصلا با خودم و پیش خودم نگفتم با این پولی که من دارم که اصلا مگه دوربین می شه خرید ؟؟؟........رفتم پول مو دادم به اون دیوث 9 سالم بود و شاسگولی بیش نبودم......... ولی اون همکلاسیم هم 9 سالش بود منتهی بعضی ها از سنین پایین تو خانواده از پدرو مادرشون حروم زادگی و دزدی و لاشخوری رو می آموزند...................

پولو رو دادم بهش ..........و رفت که رفت من هم چند بار بهش گفتم و اون هم راه های پیچوندن رو خوب بلد بود......................

منتهی این آدم ها یک بار که برات نقشه کشیدن دست از سرت بر نمی دارند و باز هم علاقه مند اند که دوباره بندازنت تو تله ..............

سال ها بعد منو دیده بود تو خیابون اومده بود منو نصیحت میکرد در مورد خواندن نماز اول وقت .........بهش گفتم اگر اونی که تو می خونی اسمش نمازه من ریدم تو تمام نماز های واجب و مستحبی که تو عن می خونی .......من جمله غفیله و نافله هات................

گفتمش اگر هم خیلی معتقدی و اعتقاداتت قویه برو ایه 4 سوره ماعون رو بخون منظورش امثال شما تاپاله هاست......

یه جوری باهاش بر خورد کردم که خودش متوجه شد از دیدن چهره گوهش شبکیه و عنیبه چشم هام نجس شده و باید برم بشورم چشمامو که قیافه گوهش از حافظم پاک شه............پرده صماخ گوشم هم از شنیدن فرکانس صدای انکرش نجس آلودشده بود و باید اون رو هم تمیز می کردم

از اون به بعد از تو محل می بینه منو از دور با چهره غضب آلودی که به خودم می گیرم بهش حالی می کنم که نزدیک نیا ولد الزنای حروم زاده که اوقات شرعیمو به گوه نکشی
    ویرایش توسط SABER_MTB : 24th November 2023 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)