نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: کَشاکِلة

Threaded View

صاحب سایت
    یه جنگی بوده بین ایرانی ها و مصری های سال 525 پیش از میلاد

که تو طرف ایرانی حکومت حکومت هخامنشیا بوده

بعد این مصری ها گربه تو اعتقاداشون مقدس بوده و کسی حق نداشته به گربه ها از گل نازگ تر بگه وگرنه خدایان گربه ایزمی خشمشون عود میکرده و گرفتار قهر خدای گربه ایزمی می شدن

خدای گربهشون یک الاهه بوده ( الاهه = خدای مونث ) به نام (( بَسْتِتْ ))

احتمالا می گفتن هر کی تو کوچه گربه رو پِخ کنه دچار عذاب الهی می شه

ولی ما سال88 تو شهر بیجار یه مسابقه دانهیل بود که رفته بودیم و تو یه پارک بیتوته کرده بودیم یه دست شویی متروکه هم تو پارک بود که درش قفل بود یه گربه هم رفته بود افتاده بود توش * سرویس بهداشتیه نیم طبقه زیر زمین بود و چون دیوار هاش کاشی بود اون گربهه دیگه نمی تونسته بیاد بیرون که البته ما یک ملافه پیدا کردیم گره زدیم به نرده های پنجره اش که این چنگ بزنه بیاد بیرون که نیامد

ما هم هر چی غذا می گرفتیم می خوردیم کبابو جوجه و مرغ و این ها به اون هم می دادیم

منتهی دقیقا شب قبل مسابقه یکی از بچه ها رفت یه کار زشتی کرد سر گربهه و فرداش توی مسیر یه قسمت ناجور داشت

اون بنده خدا که اون کار زشت رو کرده بود یا پیشی هه آهِ گربه گرفتش و ............

اون روز هم روز تعطیل بود و دکتر ارتوپد نبود تو بخش بیمارستان و نشستیم تو ماشین تا خود خونه اومدیم این بنده خدا هم سر هر دست اندازی داد می زد از درد ..............

من هم خودم یه بار گربه تو پارکینگ خونه می امد هی خراب کاری می کرد کثیف می کرد من هم رفتم صبح زود که خواب بودن با شلنگ اب گرفتم روش که دیگه این ور ها پیداش نشه

همون فرداش مادر بورد سیستممون ترکید ........................

خلاصه به غیراز آهِ یتیم از آهِ گربه ها هم بترسید که احتمالا آهشون زیر مجموعه آهِ مظلوم حساب میشه

صحبت از آه شد اینو بدونید که طبق قامه X7 هم آه داره یکی بود سر یک دونه از این طبق قامه های X7 چنان گرفتار آهِ این طبق قامه شد که تا سال های گره از زندگیش باز نشده بود

من اسمشو گذاشته بودم آهِ X7.........

داستانش طولانیه و مفصل.....................اینجا فرصت و جاش نیست بنویسم داستانشو ولی سر آه اون طبق قامه X7 بلایای به سر اون بنده خدا امد که در تواریخ الطَبَریة باید نگاشته بشه...............

یاد باد آن روزگاران چی ؟ یاد باد.....................ایلده وارطان اوغلو .............

خلاصه دور نشیم از بحث اصلیمون

اون خدای گربه اییه که مصری ها داشتن رو بت هاش هم زیاد درست کرده بودن گذاشته بودن تو معابدشون

بعدا این ایرانی ها هم می دونستن که این ها همچین اعتقادات سس شری دارند چی کار کرده بودن ؟ برداشته بودن چند هزار تا گربه با سپاه خودشون برده بودن به جنگ بسته بودن به خودشون

و گربه های روبسته بودن به زره ها و سپر هاشون یا هم پرتشون می کردن سمت مصری ها

اونها هم که این گربه ها خداشون بوده و مقدس بوده براشون نمی زدن این ایرانی ها رو که یه موقع تیرشون یا شمشیرشون به گربه ها اصابت نکنه و یه موقع مورد غضب اون خدای ( بستت ) قرار نگیرند

این رو که ادم بهش فکر میکنه یاد جنگ صفین می افته که اونجا هم از همین حیلَت استفاده کرده بودن در جنگ و قران ها رو بر سر نیزه ها کرده بودند تا احساسات طرف مقابل و به بازی بگیرند و اونها رو از در گیری و جنگ منصرف کنن

و باز در دوران معاصر هم که نگاه می کنی شما نمونه ها و مثال های عینی اش رو می بینی که از همین حربه استفاده می کنن تو در گیری ها چه درگیری ها و نزاع های داخلی و چه بین المللی

حیف که نمی تونم مثال بزنم یا عکس بزارم ازش خودتون فکر کنین و دقت کنید می بینید دیگه خلاسَتْ قران سر نیزه کردن فقط تو ( صَفّین ) نبوده و هر جایی که ( اعتقادات ) عمومی رو تبدیل می کنن به ( سپر ) همون مسئله داره تکرار میشه و از شاید از قبل از این که بشر بخاد تمدن حتی داشته باشه این مسئله و حربه ازش استفاده می شده و ادم هایی که سَیّاس تر بودن تو همون قبایل بدوی هم این مسئله رو بهش وفوق داشتن و اجراش می کردن تا الان هم هم داره اجرا میشه تا دنیا دنیاست هم احتمالا اجرا خواهد شد................

و تواصا باالعقل...................
    ویرایش توسط SABER_MTB : 11th February 2024 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)