نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: در مورد بسته بندی

صاحب سایت

در مورد بسته بندی

در مورد بسته بندی مرسولات چند نکته حائز اهمیت است

مهمترین نکته ایین است که به حرف و گفته شرکت های ترا بریو بار بری که می فرمایند ما در امر جا به جایی مرسولات و بسته های شما بیشترین دقت رو میکنیم و با کمال ارامش و به درستی
    بسته ها و مرسولات رو جا به جا میکنیم کوچکرترین...............و کمترین اهمیتی ندین..........

برای این که این ها همش حرفه.....و کو عمل ؟؟؟؟؟ کو عمل.....................بار ها و بارها و ده ها و صد ها بار ما دیدیم که چجوری رفتار می کنن با بار ها بسته ها و مرسولات............

چجوری پرت می کننن و

چجوری جا به جا می کنن بسته ها رو....................وقتی بهشون می گی شما که برادر این حساسه شکستنیه روش بار نزارید روش وسیله دیگه ایی وزن و فشار نندازین ها..............جلوی روی شما می گن باشه حله...................ولی شما که رفتین و تشریف بردین.....................چجوری قشنگ..................حواسشون هست............

اینه که یک راه و فقط یک راه بیشتر برای من باقی نمی مونه که مطمئن مطمئن مطمئن بشم که بسته ها کمترین احتمال آسیب هست بهشون............

اون هم اینه که اون قدر تو بسته بندی دقت و وسواس و محکم کاری کنم............که هر کاری هم اون کار کنان شکرت ترابری و پست و بار بری کردن با بسته ها...........دیگه خیال من راحت باشه که اون چیزی که داخل بسته است به این راحتی ها و به این سادگی ها اسیب نبینه..............

تو بسته بندی هم دو تا فاکتور و موضوع هست........که به اون ها باید توجه کرد

یکی انتخاب مواد و وسایل بسته بندی و دیگری هم نوع کار و نوع عمل بسته بندی

مواد و وسایل بسته بندی عموم و اصلی هاش 3 قلم است

* چسب پهن با عرض 5 سانتی

* بست کمر بندی

* نایلون حباب دار

در مورد بست کمر بندی بست اولا باید برای مرسولات بزرگ مثل دوچرخه کامل از بست با عرض 4.6 میلیمتری استفاده بشه

و بست های معمول که عرضشون 3.6 میلیمتر است زیر بارو فشار وزن دوچرخه به راحتی پاره میشن و اون قسمت هایی رو که شما به هم دیگه بستین از هم جدا میشن و یا جدا هم نشن شل میشن و توی بار و توی مسیر ممکنه کاملا روی هم ساییده و سابیده بشن و قطعات رو خطو خش بیاندازند

علاوه بر اون خود کلگی و قسمت قفل بست هم مهمه که تو مدل های با عرض 3.6 قفل و زبانه بست هم خیلی ضعیف تره از مدل های 4.8 ایی

تو عکس زیر دست راستی 4.8 و دست چپی 3.6 است ...........

و این باعث می شه که خود زبانه قفل بست زیر فشار رد کنه و بست شل بشه....................

دیگر از نکاتی که باید تو خرید و انتخاب بست کمر بندی بهش توجه داشت اینه که بست ها تاریخ مصرفشون نگذشته باشه و فاسد نشده باشند چون چند و چون و نحویه انبار داری اون ها هم مهمه که جای که شرکت وارد کننده و فروشگاه فروشنده اون هارو نگه داریی میکنه زیر افتاب تو گرما و سرما نباشند.......که پللاستیکشون فاسد و شکننده نشه

و دیگه بیشتراز 3- یا 4 سال هم انبار نشده باشند................و بر اثر مرور زمان فاسد نشده باشند...............که اونها رو هم دیگه ایا شرکت های وارد کننده رعایت می کنند نمی کنند فروشگاه های عرضه کننده و فروشنده چقدر رعایت می کنند.............دیگه بر ما و شم پوشیده نیست که و خودون می دونید که کی اصلا به این چیزها فکر می کنه............که حالا بخاد رعایت هم بکنه.......................

اصلا فکر نمی کنن بهش که فقط می خان بفروشند بره..................دیگه

و خود اون هم مثل همون مسله ایی که اول نوشته نوشتم در مورد کار کنان شرکت های باربری و مثل باقی جاها و چیز ها........................

می ری فروشگاه ............به فروشنده میگیم اقا بست خوب و با کیفیت بده به ما دوامش کیفیتش عالی باشه تاریخ مصرفش هم نگذشته باشه ها قیمتش مهم نیست چیز خوب می خام.........................

طرف هم می گه حله اقا............ هیچ مشکلی نیست...........و ما هم که فرصت و وقتی ندرایم هر بار برای هر بسته بست کمر بندی بلند شیم تا بازار بریم...............یهو تعداد زیاد و عمده از طرف می خریم...................
    و نتیجه می شه این...............

عین بز باز میشه بست ها از زبانه یعنی زبانه رد می کنه و ..................بست رو باز و شل می کنه..................

و نیتجه نهایی این می شه که من دیگه از فروشنده سوال نمی کنم..............که چی خوبه چی بده.............اگر هم خودش توضیح بده بگه فلان بیسار تو ظاهر می گم بله بله درست اصت صحیح می فرمایید تو دلم می گم : ببند برادر ببند وقت خودتو ما رو نگیر با این چرت و پرت ها...................

و وقتی هم که به طرف می گی قیمتش مهم نیست جنس خوب باشه..................اون فقط و فقط تنها چیز که میاد تو ذهنش اینه که این می خاد پول بده پس همون جنس بنجلو بی کفیت و تاریخ مصرف گذشتمونو بزار گرون تر بهش بندازیم....................

اینه که تو کلا خرید همه چیز....................برای ما تجربه شده می رم خودم جنس رو نگاه میکنم بررسی می کنم بر انداز می کنم می سنجم با معیار های خودم هر جنس و هر کالا و هر چیزی که باشه..................
    در مورد قیمتش هم اصلا به طرف هیچی نمی گم که قیمتش مهم نیست هست......................یک کلمه می پرسم (( چند )) و تمام................

کلا دیگه با سوال کردن از خود طرف وقت خودمو تلف نمی کنم.................
    فقط به طرف می گم چی داری و قیمت چند ؟ همین ......................باقی رو دیگه خودم بنا به تجربه و تشخیص خود مباید بسنجم و بفهمم و انتخاب کنم.
    خوب باشه مورد تایید خودم باشه......اوکی باشه بدونم چرت و پرت نیست کار میده و قیمتش هم الکی بالا نیست و منصفانه است می خرم نباشه دیگه با گوش دادن به حرف های طرف وقت خودمو تلف نمی کنم..........

اگر هم بشه با ظاهرو با چهره و قیافه و بدون کلام بهش می فهمونم که (( باشه شما صحیح می فرمایی..............))

در مورد نایلون حباب دار که به عنوان محافط قطعات هم استفاده می شود به همین ترتیب

باید از نایلیون حباب داری استفاده شود که اولا دو لایه باشد و جنس مقاوم و ضخیم و با دوامی داشت باشد که در مقابل ساییده شدن به اجسام خارجی و کشیده شدن رو زمین و این ها به راحتی پاره و سوراخ نشود

و همیچنین تحمل وزن اجسامی و قطعات یا احیاناً دوچرخه ایی که داخلش بسته بندی و پیچیده شده را هم داشته باشد

و حتما حتما هم باید دقت شود که از نایلون حباب دار ها ییی که از مواد بازیافتی و دست دوم برای ساختشان استفاده شده برای بسته بدنی استفاده نکنید

چون به هیچ وجه استحکام و مقاوم لازم رو ندارند.................

خود چسبی هم که برای بستن بسته از اون استفاده می کنید هم همچنین باید چسبی باشد که استحکام و دوام در مقاوم هم کشش و هم ساییدگی و سایش به اجسام خارجی را داشته باشد که اگر بسته را در حین پروسه و جریان ارسال این طرف و اون طرف پرتاب کردند چسبی که کل بسته را با ان بسته ایید پاره نشود و بسته از هم باز نشود

همچینین در بست های سنگین مثل بسته های که کل یک دوچرخه داخل ان است وظیفه نگه داشتن شکل و کل حجم بسته را هم همین چسب بر عهده دارد و کلیت و به هم پیوستگی بشته را هم همین چشب به هم نگه می دارد

در نیتجه اگر چسب چسب بی کیفیت و بنجل و آشغالی باشد و زیر فشار و کشش پاره شود یا در مقابل کشیده شدن روی زمین یا داخل ماشین و این ها پاره شود............

خب بسته شما باز از هم می گُسلد و هم هم باز می شود و محتویات ان می تواند به بیرون بریزد یا این که پوشش محافظ ان که همان نایلون حباب دار باشد پاره شود و اجسام وقطعات و محتویات داخل بسته در معرض خطو خراش و سادییگ و صدمه قرار می گیرد
    ویرایش توسط SABER_MTB : 1st May 2022 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)