نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: قرقره شارژئون ها و مطلبی در مورد پارویی شارژئون

صاحب سایت

قرقره شارژئون ها و مطلبی در مورد پارویی شارژئون

قرقره های شارژئون..............یا شانژمان............؟؟؟؟

یه بار یه بنده خدایی بود به ما می گفت تو چرا به شانژمان می گی شارژئون داری اطلاعات غلط میدی مردم رو منحرف می کنی ............

گفتیم بهش اسم درستش رو اگر بخام بهت بگم Rear Derailleur می باشه......برو اول ببین می تونی تلفظش کنی اصلا..............؟؟؟

خود انگلیسی زبون ها بینشون دعواست که Derailer درسته یا Derailleur ؟؟؟ بینشون در گیریه...........بعد می گفت نه اگر بخای اینجوری بنویسی..........و مردم رو گمراه کنی من دیگه پیشت نمی ام............تازه اون موقع به کراس کانتری می گفتم کراس کنترلی...........رو اون هم حساس بود........

خلاصه گفتم بهش چیزم تو چیزت بابا خوشگلدی.............

کار نداریم اقا قرقره های شارژون هم جهت چرخششون معینه و هم ترتیبشون..........

ترتیبشون یعنی قرقره بالا و پایین تفاوت دارند و نه تو هر شارژئونی .........تو شارژئون های درست و اصولی...............مثل شارژئون های / Deore / SLX / XT به بالا ولی مدل 2018 به قبل..........

چرا به قبل ؟؟؟

چون جدیدا ها چه Sram و Shimano از حدودای 2019 به بعد شارژئون نیست اصلا زباله است..............

جنس بدنه که پنیر لیقوان............

فوقش دیگه پنیر پر چرب تبریز................

با کوچکترین ضربه ایی به ملکوت اعلا می پیوندند.................
    و

هیچ لزومی هم نداره که ضربه ایی چیزی بخوره..................پین هاش رو طوری ساختن و قالب گرفتن که قبل از رسیدن به 2 سال لق بشه و دیگه تنظیم نشه..............

و سوالی که پیش میاد اینه که پس چرا اینجوری می سازند و جواب اینجاست که خب وقتی ملت ابله ( به صورت جهانی ) می خرند ......و پول می دن تولید کننده هم می بینه جنس بی دوام تر و آشغال تر رو مصرف کننده حاضره گرون تر بخره خب اون هم هدفی جز سود نداره که.........

مثل ما ها عاشق دوچرخه و دوچرخه سواری نیست که کاسبه..............کاری به این چیزا نداره...........
    کار نداریم حالا

تو شارژئون های خوب و درست درمون..................قرقره بالا و پایین متفاوته..........

قرقره بالا * نزدیک به خودرو می نویسه معمولا Giude .....به معنای هدایت چون این قرقره ایی که زنجیر رو زیر خودرو ها هدایت میکنه.........

یا اختصاراً G ...............

یا تو بر خی موارد هم می نویسند Centron............

و قرقره پایین رو می نویسند Tension.....به معنای کشش چون این قرقره قرقره ایی که کشش زنجیر روشه و زنجیر رو می کشه عقب و کشش رو تامین می کنه.

اون قرقره بالاییه بوش

یا بلبرینگ وسطش..........

یه لقی ریز توش تعبیه شده..............به صورت جانبی یه 1 میلی چی ؟؟؟؟ بازی داشته باشه............

که چی بشه ؟؟؟

که اگر شارژئون شما دقیقاً اگر تنظیم نبود 100% و یه نمور ریز به لحاظ جانبی میزون نگه نمی داشت زنجیر رو..............

اون لقی ریز و جزئی که تعبیه شده داخل قرقره بالایی لقی رو جبران کنه و قرقره رو که زنجیر رو داره هدایت می کنه با خودروی مورد نظر هماهنگش کنه..............

و جهت چرخش قرقره ها هم روشون با فلش مشخص شده.............

به این صورت

و صوَّر دِگَر.............

اونهم برا چیه ؟؟؟

برا اینه که دندونه های قرقره ها طوری شکل و مقطعشون.........طراحی شده............که موقع چرخش تو یک جهت روان و راحت بچرخند...........

و اگر که بر عکس ببندید نه تنها چرخش و حرکت قرقره سخت می شه و با مشکل مواجه بلکه دندونه های اون هم سریعاً خورده می شه..........

برا این که جهت چرخش قرقره ها رو هم بدونید و درست ببندید به این صورته............

از رو به رو و بیرون که نگاه کنید بهشون..............قرقره بالا پاد ساعت گرده............و قرقره پایین ساعت گرد.............

و اگر هم از پشت کار کنید رو شارژون دقت لازمه رو چی ؟؟؟؟ داشته باشید که ..... بر عکس میشه تو دید شما این جهت چرخش ها............

تنی چند از برو بچه های می گفتن مقاله های طولانیه ما حوصله نداریم بخونیم کوتاه تر بنویس............برا در اوردن لج اونها هم دیدم این مقاله خیلی کوتاه شده حال نمی ده....
    * یکی از همکارا هم همین رو می گفت با ایشون نیستم ها ..............با اون 4 -5 نفری ام که پیام داده بودن می گفتن طولانی ننویس................

دیدم کوتاه شد این مطلب برا در اوردن لج اون چند نفر که اینقدر الدنگ اند من بد بخت می شینم این همه عکاسی می کنم مطلب می نویسم ویرایش می کنم فتو شاپ می کنم برا شما و اون وقت اون چند نفر شاسگول حوصله خوندنش رو هم ندارند..............

برا اون ها هم در اینده کلاس آموزشی می زارم........پول می گیرم همین ها رو دوباره می گم بهشون.............بعد اینقدر احمق اند که .......با این که می گیم و عنوان هم می کنم باز هم حوصله ندارند بخونن ولی بهشون بگی بیا پول بده ............بهت اموزش بدم میان................چهار نعل هم میان.............

دچار شیم به گذر و عبور..................

اقا یه زبونه هست وسط و میانه پارویی شارژئون ها.............

زنجیر رو .............از (( پشت )) این ...................باید رد کنید...............

وقتی حواستون نباشه و از جلوش رد کنید که خیلی سوتی رایجی هست..............من خودم هم حتی چند بار این سوتی رو مرتکب شدم...........

زنجیر می سابه به اون زبونه هه...............

و هم اون زبونه رو می سابه و می سایه و داغون می کنه...................و هم خد زنجیر ساییده میشه............

اینجوری هاست که از دهات اومدیم اشتهارت......................اشتهارد نه ها...............اشتهارت................. .

وارطان اغلو............
    ویرایش توسط SABER_MTB : 23rd December 2023 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)