نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: واسیل و لوازم هوشمند

صاحب سایت

واسیل و لوازم هوشمند

اخیرا تو سطح جهان کسایی که این لوازنم خونگی هوشمند رو دارند اعمم از یخچالو ماشین لباس شویی و اینها......گزارش میدن که این لوازم خونگیشون اینترنت زیادی رو داره مصرف می کنه.......

در این جا یه بنده خدایی دیده که اون روز ماشین لباس شوییش 3.5 گیگ نت مصرف کرده..............

یا در این حا نبشته که رفتن یخچال هوشمند خریدن بعد دیدن داره داده ها و حجم اینترنتشونو می خوره................یارو خودش فنی بوده رفته وایفای یخچال رو محدود کرده...............و بعدش از شرکت یخچال زنگ زدن گفتن قطع کردی وای فای یخچالتو دیگه گارانتیش ملغی شده............... و از همونجا به صورت از راه دور باقی امکانات هوشمند یخچال رو هم مسدود کردن و از کار انداختن و گفتن باید وای فایشو دوباره فعال کنی تا برات بر گردونیم اپشن هاشو..............

یا در این یکی جا طرف تلویزون هوش مند خریده..................بعد رفته اشتراک فیلم خریده............ازاین شبکه نمایش خانگی ها ................اشتراک یک نفره خریده.............و بعد دوستش هم امده نشسته کنارش باهم فیلم تماشا کنن تلویزیون چون هوشمند بوده....* چشم الکتورنیکی و دوربین داشته ...........پخش و نمایش فیلم رو قطع کرده گفته الان دو نفر جلو دستگاه هستند............... و شما اشتراک یک نفره خریدین ............
    یکیتون پاشه................ تا نمایش و فیلم رو ادامش رو پخش کنم....................یا اشتراک خانوادگی و چند نفره خریداری کنید..............

یا در جای دیگه خوندم که یه مردی رو تو آمریکا خونه هوشمند داشته که توسط شرکت آمازون تجهیرات هوشمند سازیش نصب شده بوده....... تو توییتر حرف های نژاد پرستانه زده در های خونه رو بستن به روش.........................

خدا رو شاکر شدم این س شعر ها هنوز توایران نیامده وگرنه من که صبح تا شام دارم به بعضی ها فحش عمه ننه می دم تا الان معلوم نبود چه بلایی سرم می اوردن........

این امت حزب الله فکر میکنن من فقط با این ها موشکل دارم به اعتقاداتشونو فحش کش می کنم.................چند ماه پیش تو یه سایت امریکایی به بایدن و سیستم و نظامشون فحش دادیم برداشتن 10 روز مارو بن کردن................و اخراج موقت کردن..........

گفتم دستشویی کردم تو آزادی بیانتون.............من اینجا دارم از بامدادان تا شامگاهان فحش می دم یکی یه زنگ و تماس تهدید آمیز هم باهام نگرفته هنوز..............

کلا با هر نهادی که داره یه عده رو با تحمیق کردن سوء استفاده می کنه ازشون موشکیل و دوشواری دارم من...............می خاد شرکت دوچرخه سازی باشه که با ساخت محصولات بنجل ملت رو داره خر میکنه می کنه تو پاچشون می خاد حکومت ها باشند........................وظیفه خودم میدونم حرفمو بزنم....................اون دنیا هم به هیچ کسی غیر خدا ادم لازم نیست پاسخ گو باشه.............در نیتجه ناراحتی از سُخُنان بنده ......................ناراحتیهاتو به من نیا بگو...........که من اعصاب شما ها رو.............؟؟؟؟

و تو این دونیا هم اگر من بیام بگم نه حرفی نزنم که فلانی از دستم ناراحت نشه............که بعدا ممکنه باهاش کارداشته باشم رابطمو باهاش حفظ کنم...................این خودش نوعی از شرکه............و چند باری هم که این کار رو کردم یعنی پیش خودم گفتم حالا رابطمو با فلانی به هم نریزم شاید بعدا کار داشتم باهاش بعدا که باهاش کار داشتم اتفاقاً....کارمو طوری راه اندخت که به ضررم هم شد..................و ثابت شد بهم که........

بگذریم از این مباحث.....................در مورد لوازم و وسایل هوشمند داشتیم می صحبتیدیم.........

کلیتشو بهت بگم برادر و خواهر گرام....................و گرامافون..................ببین........ ...مَنَ باخ.............

چیز هایی که می خری.....................دیگه............... ...صاحابشون .................نیستی ..................می فهمی ................می فهمی....................صاحابش کسی دیگه است و اون تصمیم می گیره که شما چطور و چگونه ازش می تونی و باید استفاده کنی .............حالا هی برو دوچرخه برقی بخر..................دسته *ر هوشمند بخر.............بعد حال کن که من ست دندم برقیه هوشمنده...................

اونی که هوشمنده اونیه که تونسته این رو بکنه تو ماتحت شما.........................با وجود قیمت ده برابری ......هزینه تعمیرات و استهلاک ده برابری بدون اینکه هیچ مزیتی نسبت به نمونه معمولی مکانیکی داشته باشه ................

اولا دوما در مورد اون مصرف داده ها و حجم نت توسط یخچال و ماشین لباس شویی هم بگم نظر شخصی خودمو......ممکن هم هست درست نباشه ولی به هر حال چیز یکه خودم فکرم ی کنم ارجعبهشو می گم.................که این شرکت ها بدون اجازه شما و اجازه کیلو چند تاس............بدون حتی اطلاع شما................ دارند باهاش کریپتو ماین می کنن.............................

در مورد خود ماین کردن کریپتو هم باز نظر شخصیمو بگم سال میخواستم برم چند تا GPU قوی بخرم ...............بزنم تو خط Ether...........اواخر 2020 بود Etherاون موقع حدودای 450 چوب بود...............یه دونه پاور هم رفتم خریدم......................ولی هر چی فکر کردم دیدم پولی که منبعش مشخص نیست............................

همون مشخص نبودن..............منبع.................. برا حرام بودم کفایت می کنه یعنی دلیل کافیه...............یعنی AND است............OR نیست..........

یه روز هم حتی رفته بودم تا پای خرید GPU ها....................ولی اتفاقاتی افتاد که پیام واضح و مبرهن و شفافش از طرف عالم ماورا این بود که الاغ......................رفتی تو این کار دیگه خود دانی ها........................بعدا نیای ناله کنی بگی چرا اینجوری شد.........................این آخرین اخطاره....................

و همون جا بر گشتم...................... بعدا پارو رو هم که خریده بودم بردم فروختم..................

در مورد خود عالم کریپتو هم نظرات شخصیمو بگم گرچه باعث استهزا خواهد بود ولی من بَشِّراً و فقط نظیراً..................

اون یارو لاشخور الاون ماسک رو...............من از سال 2011 کار ها و حواشی و مسائلشو....... دنبال می کنم.....................حتی قبل از این که Tesla یا Space X معروف بشن...................یه شرکتی داشت به نام The Boring Company.....................

تسلا تاسیسش 2003 است و Space X سال تاسیسش 2002

ولی The Boring Company تو نت سرچ کنید زده سال تاسیس 2017 منتهی مراتب........ب عرض بنده به جناب الون ماسک اینه که برو لاشی................تو بهترین لاشی هستی.........................باسن نشور فکر کردی ما شاسگلو الرعایاییم...............والا من خودم 2011 یادمه مقالات این شرکت رو می خوندم.......................

کار این شرکت چی بود و هست ؟؟؟؟ ایده پردازی و تحقیق توسعه های اصلی برا Tesla و Space X و سال 2013 خفن ترین کاری که کرد .................و آزمایشش هم کرد تو The Boring Company............و اخبارش هم پخش شد..................

ولی بعدش جمع شد کل اخبارش از سطح کل نت ...................Quantum teleportation بود یعن انتقال مولوکولی....................اجسام و اجرام...................یعنی همون که در مذهب و عرفان ازش به عنوان طی العرض یاد میشه.........................

و اون سال یعنی 2013 تونسته بود یک مولوکول رو منتقل کنن با این روش از نقطه ای به نقطه ای دیگر......................و مطلب که حائز اهمیت بود این بود که ......اون مولوکولی که قرار بود منتقل کنن از نقطه اول به نقطه دوم...............تو نقطه دوم ظاهر شد......ولی تو نقطه اول هم...............باز بود سر جاش..............

یعنی CTRL + X نشد.....................بلکه CTRL+ C شد ..........

و اگر شما فکر می کنید که از 2013 تا الان که اوایل 2024 اییم یعنی 11 سال این ها دست رو دست کذاشتن و توسعه اش ندادن.........................سخت در چی هستی ؟؟؟

ایلده وارطان اوغلو ...................اره.................

و وقتی تونستن یک مولکول رو .............CTRL+ C کنن................یک شیئ فیزیکی و جسم واقعی رو هم تا الان .......دیگه.........................آره.... .....

ولی مبحثی که هست......اون کار نیاز به پردازش اطلاعات شدیداً زیادی داره......................

اولا که شما وقتی یک عکس یا تیکه فیلم یا صوت رو................می ای از طریق نت منتقل کنی اون تصویر ( حقیقی ) رو باید بدل کنی به اطلاعات....................بعد در بستر شبکه منتقل کنی اطلاعاتش رو ..................بعد در مقصد دوباره اطاعات رو تبدیل کنی به تصویر یا صوت.................. و خود این ها هم نیاز به پردازش داره................

ولی برای جسم و جرم...........................حجم پردازش داده......................خیلی............ .............آره..........

و همون طور که اگر 400 سال پیش می گفتن مثلا یکی تو مشهده و شما تو قم می تونی تصویرش رو ببینی .......حتما می زدن تو سرت و مسخرت می کردن.............و انگ دیوانگی می چسبوندن بهت..............

الان هم در مورد این انتقال احسام همینو بگی ..............همونجوری میشه.........................

و به غیر از انتقال مولوکولی............................توس عه خود هوش مصنوعی هم پردازش اطلاعات شدیداً بالایی می خاد........................

که متمرکز نمی شه اصلا.......................یعنی در یک نقطه اصلا سخت افزارش قابل ساخت نیست باشه هم انرژی مورد نیازش در یک نقطه قابل تامین نیست..............

پس چه بهتر که سخت افزارش رو غیر متمرکز کنن...................و پخش شه دست ملت....................و خودشون هم ندونن اون پردازشی که دارند می کنن داره در حقیقت چی رو پردازش می کنه................

و قاقا لیلی ایی به نام کریپتو می دیم بهشون که انگیزه ادامه داشته باشند........................

و کار که تمام شد..................قاقالی لی هاشون رو هم بی ارزش می کنیم................که باقالی هم دسشون نباشه..........

خلاصه که...............وارطان اغلو و شرکا....................

درمورد ماشنی های برقی هم چند تا مطلب بود که جالبه دونستنش............و نشون می ده هدف غایی و های توسعه اونهایی که این فناوری رو توسعه می دن حفظ محیط زیست و این ها نیست و دلشون برا این چیز ها نسوخته.....................بلکه دونبال چیز دیگه ایی اند.....................
    ویرایش توسط SABER_MTB : 16th January 2024 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)