نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: در مورد لوله زین های هیدرولیک

صاحب سایت

در مورد لوله زین های هیدرولیک

چند تا مطلب درمورد لوله زین های هیدرولیک

اول آنکه دوچرخه های که این لوله زین ها روشونه رو هِش وَخ............از لوله زن آویزون نکنید............

به این صورت........

یا به این صورت.............

یا حتی به این صورت روی استند تعمیراتی............

یا حتی موقع حمل لحظه ایی و کوتاه مدت............از لوله زین و زین نگیرید چرخ رو..................

برای بستن این چرخ ها به استند...............باید از قسمت ثابت لوله زین هیدرولیک اسفاده کنید ..........یا از خود تنه............

و موقع حمل دوچرخه هم به صورت لحظه و ایی و موقتی............از خود بدنه و تنه بگیرید چرخ رو..............

حالا چراغ ؟ * چراغ = چرا + غ

چون که سیستم های داخلی لوله زین های هیدرولیک..........به نحویه که جفت باد و ورغن تو همه............

یعنی نمنه ؟؟؟

شما در دوشاخ....باد تو یک لوله است هیدرولیک تو یه لوله دیگه..........و جدا از هم اند..........
    ولی تو لوله زین هیدرولیک تو هم اند..............

تو یه قسمت هاییش باد دور است ( در محیط ) و روغن هیدرلیک مرکز..................

تو یه قسمت هاییش هم باد و روغن در امتداد هم نسبت به هم سری اند................

و این ها سیستمشتون طوری طراحی شدن که نیروی فشاری رو یعنی نیروی نشستن شما رو روی زین تحمل کنند نه نیروی کششی رو............

و اگر نیروی کششی بر اثر آویزون کردن دوچرخه از زین یا حمل دوچرخه از زین بهشون وارد بشه....................* حالا یک بارو دوبار و 5 بارو ده بار شاید اتفاقی نیافته و محسوس نباشه ..........

ولی وقتی که این کار تَکرار شد و طولانی شد............... هوا مکیده میشه و مکش می شه تو محفظه روغن هیدرولیک........و داخل محفظه روغن هوا می گیره..............

بعد نتیجش چی می شه....؟

خلاصی پیدا کردن لوله زین....................یعنی نمنه ؟؟؟؟ یعنی چند سانت اولیه اش دیگه بالا نمی آد................و باید با دست بگیرید بکشیدش بیرون............ و وقتی هم که با دست می کشید بیرون باز وقتی می شینید روش.........نمی مونه بالا و می ره پایین اون چند سانت رو............

نکته بعدی نمنه دی ؟؟؟

نکته بعدی بو دی که :

لوله زین های هیدرولیک.........رو وقتی سرویس می کنید حتما حتما حتما تمام قطعات مصرفیشون رو باید تعویض کنید.............اللخصوص تفلون هاشون رو..................و حتما حتما هم باید با لوازم فابریک خودشون تعویض شن ولی چراغ ؟؟؟؟

چون همونطور که دچار شدم به عرض کردگی مزمن................اینها هم هیدرولیکشون و هم بادشون تو یک لوله است..............و در نتیجَتْ این که قسمت های آب بندی کنندشون بُسیار بُسیار دقیق و حساس اند که اینها با هم مخلوط نشن...........و تولورانسشون یعنی دقت آب بندی کندگیشون در حد دهم میلیمتر است تا روغن و و باد به بیرون و به همدیگر نشتی پیدا نکنن..........

و اندکی ...................حتی اندکی اگر تو همدیگر لق بزنند........و سر جاشون نباشند در حد همون دهم میلیمتر .........باعث سایش و سابیدگی قطعات به همدیگه می شه........

و همون سابیدگی و ساییدگی باعث نشتی باد و روغن میشه.............

بعد یارو میاد این تفلون لوله زینشو اینجوری کردن.................

و بعد زیرش هم چسب 1.2.3 زدن که وایسه سر جاش فقط.....................و در نیاد فقط.......و بیافته گردن نفر بعدی که بازش میکنه...............

حلاا این جورموارد ترکیده و داغون رو می آرند و میگه این رو درستش کن......................

و من قدیم الایام می شستم وقت می زاشتم سعی میکردم این ها رو درست کنم................و شعورم نمی رسید که .............موادر اینچنینی........... درست نمی
    شن.............

چند سالی که گذشت و از این جور موارد زیاد به پستم خورد دیگه خودم می دونستم وقت گذاشتن پاشون بی فایده است..................ولی برا این که طرفم حالیش شه..............و ببینه...............که نمیشه..............وقت و انرژی و اعصاب می زاشتم پاش..................

باز چند سالی که گذشت دیگه فقط دیگه به توضیح شفاهی بسنده می کردم و بس...................یعنی فقط بَشراً و نظیرا.........و لا اِکراة..............

و در این چند سال آخر و اخیر از این جور موارد اگر می آمد نزدیکم................به پیستون های باد و هیدرولیک گریس نسوز و لیتیومی می زدم............و ظرف گریس رو هم می دادم به طرف می گفتم برو اون اتاق پشتی این رو استعمال کن تا من بیام و به خدمتتت برسم............

این همه رو می نبیسیم ما..................... باز یارو چرخ ها رو تو فروشگاهش و تعمیرگاهش آویزون می کنه چند ماه..............از لوله زین بعد می گه نه.....................دوشواری ؟؟؟؟

دوشواری نداریم کی گفته خراب می شه ؟؟؟؟ نه بابا غلط کرده.......................

یا یارو می خاد دوچرخه رو جا به جا کنه و یا حتی معرفی کنه....................تو پست تبلیغاتی........جلو همه...............می گیره از لوله زین..................بعد می گه تعمیرات تخصصی..................

بابام.....................تو تخریب نکن........................ما را به خیر تو امید.............؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط SABER_MTB : 9th April 2024 در ساعت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)